امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66980
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 37
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ سجاد اسلامیان: چند روزی است که شبکه «آی‌فیلم» از پخش «به زودی» فیلم سینمایی «چهل سالگی» ساخته «علیرضا ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ سجاد اسلامیان: چند روزی است که شبکه «آی‌فیلم» از پخش «به زودی» فیلم سینمایی «چهل سالگی» ساخته «علیرضا رئیسیان» خبر می‌دهد؛ فیلمی که داستانش از این قرار است که «فرهاد در آستانه چهل سالگی قرار دارد؛ او با همسرش، نگار و دخترش زندگی می‌کند؛ روزی به او خبر می‌رسد که کورش کیان که زمانی قصد ازدواج با نگار را داشته، به ایران برمی‌گردد»

البته داستان فراتر از یک خط بالاست؛ فیلم دارای مشکلات متعدد اخلاقی و سیاسی است؛ داستان عدم تعادل اخلاقی قاضی انقلابی، زن شوهر داری که عشق قدیمی‌اش برگشته است؛ مردی که سعی می‌کند عشق و خیانت همسرش را با موقعیت‌های غیراخلاقی امتحان کند و ...

در کنار داستان‌های عاشقانه فیلم، «چهل سالگی» دهه 60 که دوره مبارزه مردم ایران با متجاوزین خارجی و گروهک‌های خون‌آشام داخلی بود را معکوس نشان داده و این‌گونه نشان می‌دهد که در آن سال‌ها، نظام با مردم در تقابل بود در حالی که نوک پیکان مبارزات انقلابی مردم ایران جوانان بودند، در این فیلم جوانان به عنوان طعمه‌ها و قربانیان انقلاب معرفی می‌شوند!

یک بار دیگر بگذارید خبر را مرور کنیم: این فیلم قرار است به زودی از شبکه «آی فیلم» پخش شود؛ شبکه‌ای که با هدف جذب مخاطب عرب زبان برنامه پخش می‌کند.

حال این خبر را بخوانیم که آبان گذشته خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر کرده بود: فیلم مستند «انقلاب دزدیده شده من» در جشنواره فیلم ابوظبی جایزه گرفت؛ در این مستند تلاش شده این مطلب القاء شود که انقلاب شکل گرفته در سال 57 انقلابی چپ بوده که توسط نیروهای اسلامی و با شکنجه نیروهای چپ و کمونیست به سرقت رفته است.

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آن زمان این هشدار را عنوان کرده بود که در سایه خلا حضور سینمای انقلاب اسلامی جشنواره‌های سینمایی در جهان عرب سعی می‌کنند تا با روایتی انحرافی از انقلاب اسلامی، الگویی از نگرانی را در میان انقلابیون منطقه و جریان بیداری اسلامی الهام گرفته از انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی ایجاد کنند و ادعا شود آنچه در سال 1357 رخ داد انقلابی اسلامی نبوده بلکه اسلامگرایان آن را ربوده‌اند.

حال این سوال مطرح می‌شود وقتی که رسانه‌های مختلف جهان عرب از جشنواره‌ها تا شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای در جهان عرب به این موج دامن می‌زنند آیا پخش فیلم «چهل سالگی» از آی‌فیلم (ولو ناآگاهانه)ادامه دهنده همان خط نیست؟

آیا جوانان عرب انقلابی منطقه که در این سال‌ها پرچمدار بیداری اسلامی بوده‌اند با دیدن این فیلم از شبکه رسمی جمهوری اسلامی ایران که سرنوشت جوانان انقلابی را سرنوشتی یاس‌آلود، غیراخلاقی و خارج از آرمان اسلامی معرفی می‌کند دیگر امیدی به الگو گرفتن از انقلاب اسلامی خواهند داشت؟ آیا نگرانی از عاقبت الگوبرداری از انقلاب اسلامی و بیداری مردم ایران پس از دیدن این فیلم ایجاد نخواهد شد؟

و سوال پایانی اینکه آیا شبکه‌ای که زمانی «خانه مصریان را دو تکه کرده بود» و قرار بود الگوی انقلابی اسلامی ما را به جهان صادر کند به نقض غرض اهداف خود رسیده است؟ آیا این شبکه با پخش برنامه‌های چون «گپ»، «یادآوری» و .... توانسته است هدف ارزشمند خود را محقق سازد؟ باید منتظر پاسخ مسئولان آی‌فیلم ماند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار