امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67007
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجمن دانش‌آموختگان علوم اجتماعی دانشگاه تهران در نامه‌ای سرگشاده به رئیس سازمان تبلیغات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجمن دانش‌آموختگان علوم اجتماعی دانشگاه تهران در نامه‌ای سرگشاده به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از فعالیت‌های فرهنگی ـ سینمایی وی در سمت ریاست این سازمان انتقاد کرده و از وی خواستار پاسخ شده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

 

جناب حجت الاسلام آقای خاموشی

رئیس محترم سازمان تبلیغات

قبل از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در نامه‌ای به جنابعالی درباره وظیفه خطیرتان در عرصه فرهنگ و اولویت آن در جنگ نرم مطالبی را به عرض رساندیم و حضور جنابعالی را در فعالیت‌های سیاسی، مغایر با ماموریت‌های سازمان تبلیغات اسلامی دانستیم. امروز نیز پس از فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان پیرامون لزوم توجه به فرهنگ، دوباره با جنابعالی سخن می‌گوییم.

قبل از بیان شکواییه‌ها، لازم به ذکر این مقدمه مبنایی است که مشروعیت همه مسئولیت‌ها در نظام جمهوری اسلامی به‌واسطه وجود رهبر معظم انقلاب است و کسب این مشروعیت برای افرادی که به‌صورت مستقیم حکم خود را از ایشان دریافت می‌نمایند، «مسئولیت» و «پاسخ گویی» سنگین‌تر را موجب می‌شود. ما نیز پس از فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در باب نگرانی از مسائل فرهنگی، از جنابعالی و همقطاران فرهنگی‌تان انتظار پاسخگویی داریم چراکه رهنمودهای مکرر رهبری پیرامون اهمیت فرهنگ در ده سال گذشته حجت را بر همه مسئولین فرهنگی تمام کرده است.

متاسفانه کارنامه فرهنگی ـ سینمایی جنابعالی در پست ریاست سازمان تبلیغات اسلامی پر از نقاط تاسف‌آوری است که ذکر آن نیز برای دغدغه‌مندان انقلاب اسلامی چندان خوشایند نیست و پس از گذشت بیش از 12 سال از ریاست شما بر این سازمان عریض و طویل در حوزه سینمایی و علیرغم صرف بودجه‌های هنگفت، کارنامه مثبتی ندارید؛ بطور مثال ساخت فیلم‌های سیاه‌نمایانه و هجوآمیز «زمستان است»، «زمان می‌ایستد»، «آفساید»، «زادبوم» و آخرین آنها «طبقه حساس» با کدام ماموریت خطیر سازمان تبلیغات همخوانی دارد؟

این سئوال برای دغدغه‌مندان انقلاب اسلامی و جوانان انقلابی مطرح است که در شرایط حساس جنگ نرم، چرا مسئولینی نظیر جنابعالی کمترین عزم و غیرتی از خود نشان نمی‌دهند؟ آیا مصالحه در ماموریت‌ها و کتمان ضعف مدیریت جنابعالی، ارزش محسوب می‌شود که وقتی جوانان انقلابی لب به اعتراض می‌گشایند از صدر تا ذیل سازمان مامور می‌شوند تا انتقادها را خاموش نمایند؟

علت کم‌کاری سازمان تبلیغات در حوزه فرهنگی و سینمایی در شرایط جنگ نرم بخصوص در روشنگری پیرامون حوادث سال 88 چیست؟ اساساً چرا در سازمانی که جنابعالی عهده‌دار مسئولیت آن هستید پس از حماسه مردمی سال 84 و طرح گفتمان عدالت (با اذعان به همه آسیب ها و نارسایی‌های اجرایی آن) سازمان تبلیغات اسلامی دست به ساخت فیلم سیاه «زمستان است» می‌زند و با چشم‌پوشی از استعداد هنرمندان متعهد، دست به دامن یک کارگردان فرانسوی می‌شود تا با اقتباس از یک اثر ادبی در حال و هوای شرایط اجتماعی پس از کودتای 28 مرداد، اقدام به سیاه نمایی نماید؟ تغییر فضای سال 84 برای چه کسانی تداعی کننده کودتا بوده است؟ این نوع فیلم‌ها که نمونه‌های آن در کارنامه ریاست جنابعالی فراوان است نتیجه همان رخنه فرهنگی است که انقلابی‌ترین نهادها در عرصه فرهنگ دچار آن شده‌اند.

امروز برای ما جای سئوال است که متاسفانه چرا در عرصه فرهنگ، خود را بی نیاز لبیک به مقام معظم رهبری می‌دانید؟ آیا ساخت فیلم‌هایی نظیر «طبقه حساس» شما را از «ماموریت حساس»تان غافل نکرده است؟

بی صبرانه منتظر شنیدن پاسخ های جنابعالی هستیم.

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با خبرگان (15 اسفند) فرمودند: کسانی که به جوانان انقلابی با بدبینی نگاه می‌کنند و تلاش دارند آنها را منزوی کنند، به انقلاب و کشور خدمت نمی‌کنند البته این جوانان هیچگاه منزوی نخواهند شد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها