امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67033
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 57
  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید چیت‌چیات در مراسم امضاء قراردادهای سرمایه‌گذاری در بخش آب و فاضلاب در ...

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید چیت‌چیات در مراسم امضاء قراردادهای سرمایه‌گذاری در بخش آب و فاضلاب در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در سال 93 بخش آب و برق به هدفمندی یارانه‌ها کمک خواهند کرد،گفت:قرار بر این شده که 400 میلیارد تومانی که از محل درامدهای آب به هدفمندی یارانه‌ها پرداخت و کمک می‌شد، پرداخت نشود.

وی ادامه داد: در مورد برق نیز 3500 میلیارد تومان به هدفمندی پرداخت می‌شد که از سال آینده مقرر شده است 2200 میلیارد تومان بابت سوخت به وزارت نفت پرداخت شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا قیمت آب و برق در سال 93 باز هم افزایش می‌یابد ، گفت: قیمت آب و برق در سال 93 افزایش ندارد.

چیت‌چیان درخصوص افزایش 24 درصدی برق و افزایش 20 درصدی آب در ماه اخیر گفت: این افزایش قیمت بسیار کم و ناچیز است و به مراتب کمتر از نرخ تورم است.

وزیر نیرو تاکید کرد: این افزایش قیمت کمک به صنعت آب و برق است تا بتواند خدمات خوبی به مردم ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه اگر قیمت آب و برق افزایش نیابد به مشکل می‌خوریم، گفت: صنعت برق از دولت کمک نمی‌گیرد اما از 43 تومان فروش برق به مردم 166 ریال صرف یارانه می‌شد پس با توجه به هزینه‌هایی که تولید برق دارد از مردم خواهش می‌کنیم که صرفه‌جویی در مصرف برق و در مصرف آب را سرلوحه کار خود قرار دهند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار