امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67034
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 69
اسماعیل جلیلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد الزامات و پیش‌نیاز فاز ...

اسماعیل جلیلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد الزامات و پیش‌نیاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: نگران‌کننده‌ترین قسمت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بخش افزایش قیمت حامل‌های انرژی است و همچنین نگرانی که بخش‌های مدیریتی و قانون گذاری از رعایت دقیق قانون برای مدیریت کردن اثراتی که اجرای قانون هدفمندی دارد.  

وی افزود: قانونگذار تلاش کرده، تا در قبال افزایش قیمت حامل‌های انرژی راهکارهای جبرانی برای مدیریت کردن فشار بر تولید و مردم را در قانون پیش‌بینی کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: لذا دغدغه اصلی قانونگذار مجلس به طور خاص رعایت قانون توسط دولت برای سهم‌بری بخش‌های مختلفی که در قانون پیش‌بینی شده و مصوب سال 92 برای بودجه 93 است و باید این موضوع هم در دستور کار قرار گیرد.

جلیلی گفت: یعنی سهم سلامت، تولید، بیمه بیکاری و سهم خانوارها به نحو مطلوب توزیع شود و اثرات زیانبار آن‌ها باعث نگرانی در این بخش‌ها نشود.

وی افزود: افزایش قیمت حامل‌های انرژی باید بگونه‌‌ای عمل شود که اثرات اجتماعی زیانباری نداشته باشد و اختیار دولت برای افزایش قیمت‌ها به گونه‌ای باشد که بخش‌هایی که تأثیرات فراوانی بر زندگی مردم دارند افزایش قیمت چندانی نداشته باشند و در مقابل آن بخش‌هایی که اثرات زیادی بر نحوه‌ زندگی مردم ندارند، افزایش قیمت بیشتری داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: همچنین بخش‌هایی مثل تولید و حمل و نقل مدیریت شود تا تعادلی در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ایجاد شود.

جلیلی تصریح کرد: فاز اول هدفمندی یارانه‌ها دچار انحراف شد و به طور کامل اجرا نشد، به طوری که تا امروز این انحراف وجود دارد، بنابراین دولت باید با دقت، هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی تلاش خود را در بهتر انجام شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به کارگیرد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها