امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67037
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، منابع دیپلماتیک از احتمال تشدید موضع عمان در قبال کشورهای عربی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، منابع دیپلماتیک از احتمال تشدید موضع عمان در قبال کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بعد از اقدامات ضد قطری آنها خبر دادند.

این منابع گفته‌اند که مسئولان عمانی هفته گذشته مخالفت خود را با گام‌های احتمالی کشورهای حوزه خلیج فارس علیه قطر اعلام کرده بودند.

سه کشور عربستان، امارات و بحرین چهارشنبه هفته گذشته در اقدامی هماهنگ و از پیش طراحی شده سفرای خود را از قطر فرا خواندند.

این سه کشور قبل از اقدام به فراخواندن سفرای خود از دوحه با عمان مشورت کرده بودند که این مسئله با مخالفت روبرو شده بود.

یک مسئول بلندپایه عمانی در دیدار با برخی از مقامات پارلمانی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از اقدامات ضد قطری آنها انتقاد و تاکید کرده بود که کشور عمان یک کشور تازه تاسیس نیست و از استقلال برخوردار است.

این مسئول ادامه داده است که برخی از اقدامات که علیه یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس برداشته خواهد شد توهین آمیز است و عمان در مقابل این اقدامات ایستادگی خواهد کرد.

همچنین عصر پنجشنبه و یک روز بعد از اقدام این سه کشور علیه قطر، شیخ تمیم بن حمد امیر قطر با سلطان قابوس پادشاه عمان تلفنی صحبت و دو طرف جدیدترین تحولات منطقه را بررسی کردند. در این گفت‌و‌گوی تلفنی روابط  دو جانبه و راه‌های تقویت آن نیز بررسی شد.

در همین رابطه کویت از فراخواندن سفیر خود از دوحه خودداری و اعلام کرده است که این درخواست با سیاست «کدورت زدایی بین دوستان» که کویت آن را دنبال می‌کند در تناقض است.

در مقابل مسئولان قطری اعلام کرده‌اند که دست از سیاست‌های خود بر نمی‌دارند و تسلیم فشارها نخواهند شد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها