امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67038
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در بخش دوم از میزگرد بررسی نقض حقوق زنان در غرب که همزمان با برگزاری اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک در محل خبرگزاری ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در بخش دوم از میزگرد بررسی نقض حقوق زنان در غرب که همزمان با برگزاری اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و با حضور مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان، مریم ورز دار جانشین رئیس بسیج جامعه زنان و عاطفه سمائی رئیس پژوهشکده بسیج برگزار شد، نقش حضور نمایندگان کشورمان در کمیسیون مقام زن و انتظاراتی که از این نمایندگان وجود دارد تا تصویر درستی از زن ایرانی و عزت و کرامت زن ایرانی را نشان دهند.

خانه‌داری و مادری نقش‌های به اضمحلال کشیده زنان در غرب

مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان در بخش دوم این میزگرد گفت: وقتی‌که این موج فمینیستی شروع شد، غرب هیچوقت به صورت واقع گرایانه این موضوع را بررسی نکرد که چگونه این امواج سهمگین هویت زن و ریشه خانواده را قطع می‌کند، در یکی از کتاب‌های مرجع فمینیست نگاه آنها به انسان و اینکه زن منشأ خلقت انسان است به گونه‌ای است که در این کتاب گفته می‌شود: جنین مانند انگلی در بدن زن باردار است که باید آن را سریعتر از خود دور کند و اولین جنگی که شروع کردند علیه هویت زن بود.

وی ادامه داد: بعد مطرح کردند که چون زن مادر می‌شود به او ظلم می‌شود و مادر بودن را زمینه ظلم مضاعف به زن دانستند لذا مطرح کردند که اگر زنی باردار شد و مادر شد باید جنین را از خود بکند و جدا کند.

اصلانی اظهار داشت: این حرف، حرف بسیار سخیفی است چرا که نوع نگاه به حیات بشری بسیار مهم است و این بحث به این ترتیب شروع شد که ریشه‌های ظلم به زنان را غرب، یکی مادر شدن و یکی خانه‌دار شدن می‌داند نگاه آنها به خانه‌داری زنان چیست آنها در کتاب‌های خود می‌گویند زن خانه‌دار هیچ چیز نیست و خانه‌داری یک کار به بن بست رساننده است که در واقع خانه‌دار بودن زن را بیمار می‌کند و این توهین به هویت زن است.

رئیس بسیج جامعه زنان تصریح کرد: اما هم اکنون زنان به تئوری به خانه برمی‌گردیم رسیده‌اند و بی هویتی و فروپاشی خانواده از جایی شروع شد که زن را از خانه‌دار بودن و مادر بودن جدا کردند.

غرب امور مقدس ازدواج را به در حد ازدواج با یک حیوان تنزل داده است

اصلانی ادامه داد: در بحث خانه‌داری نگاه فمینیستی به خانه‌داری به گونه‌ای است که نه تنها خانه‌داری را یک ظلم می‌داند و در واقع می‌گوید زن در خانواده به بن بست و به هیچ می‌رسد هم اکنون حقوق زنان نصف حقوق مردان است چند سال پیش زنان شاغل در سازمان سیای آمریکا تحصن کردند و اعتراض آنها به این دلیل بود که می‌گفتند ما از خانه بیرون آمدیم تا مانند مردان کار کنیم و حقوق دریافت کنیم اما حقوق ما نصف حقوق مردان است و مسیر زنان در غرب به این صورت ادامه پیدا کرد و از مسیر خودشان نیز منحرف شدند.

وی ادامه داد: زنان در غرب دچار افسردگی‌ها و سرخوردگی‌های شدید شدند که فقط مورد تجاوز عده‌ای هرزه قرار می‌گیرند و یا قاچاق می‌شوند و به عنوان ابزار برای سوء استفاده‌های مختلف قرار میگیرند بنابراین نگاه آنها به موضوع مقدس ازدواج کارشناس آداب معاشرت یک مجله آمریکایی به کسی که تا کنون ازدواج نکرده است پیشنهاد می کند که با سگ خود ازدواج کن چراکه سگ تو، تو را بیشتر از خودت دوست دارد.

اصلانی افزود: ازدواج که در همه ادیان الهی یک امر مقدسی است و قوانین و شرایطی دارد اما نگاه غرب به این موضوع به اینگونه است که اگر هم نخواستی ازدواج کنی با حیوان خود ازدواج کن و این نگاهی است که آنها به خانواده دارند.

نمایندگان ایران ریشه فرهنگ مبتذل غرب را به چالش بکشند

وی ادامه داد: انتظار ما از هیأت ایرانی حاضر در این کمیسیون جهانی این است که با یک آمادگی کامل و دست پر در این کمیسیون حاضر شوند که این چالش‌های به وجود آمده از طرف غرب را به رخ آنها بکشانند نمایندگان ایرانی باید مبنا و اساس و ریشه خشونت‌ها را در آنها مطرح کنند.

وی اظهار داشت: نمایندگان کشور ما باید مطرح کنند که سران فرهنگ غربی چه حقی دارند در شرایطی که انواع شبکه‌های حیا زدا با انواع دستورها و قوانینی که زن را تحقیر می‌کند حالا می آیند و انتظار دارند کشورها گزارش‌های عملکرد خود را ارائه دهند بنابراین انتظار ما این است که هیأت ایرانی بسیار مقتدر از مواضع انقلاب اسلامی و مواضعی که اسلام عزیز و فرهنگ ملی ما در مورد زن مطرح می‌کند دفاع کنند.

 اصلانی افزود: پیامی که رهبر معظم انقلاب مطرح می‌کنند و الگوی زن نه شرقی نه غربی است و می‌گویند زن شرقی یک زن بی خاصیت است که تأثیرگذاری بر تاریخ بشری ندارد و زن غربی هم یک ابزار است بنابراین باید هیأت‌های ما تشریح کنند که الگوی جهانی ما یک زن فعال، کوشا و تأثیر گذار، عفیف و متوجه خانواده است که با عفت خود در جامعه حضور دارد.

اصلانی افزود: به اعتقاد من اگر این ریشه ها به رخ آنها کشیده شود و فرهنگ غرب به چالش کشیده شود می‌توانیم الگوی زیبای اسلامی ایرانی را به جهانیان ارائه کنیم.

شخصیت مستقل زنان در نگاه مقام معظم رهبری

در ادامه این میزگرد مریم ورز دار جانشین رئیس بسیج جامعه زنان با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری و نقش‌های که برای زنان متصور شده‌اند گفت: در پیام ایشان به کنگره 7 هزار زن شهید ایشان محورهایی را برای فعالیت زنان ترسیم کردند و با این مقایسه‌ها است که نابرابری‌ها و این تفاوت ‌ها مشخص می‌شود.

وی افزود: حضرت آقا سه محور را به عنوان محورهای اساسی فعالیت زنان مطرح کردند که باید در این سه نقش ایفای نقش داشته باشند یکی در جهت رشد و تعالی نفس و در جهت تهذیب و تعالی خودش را مطرح کردند و این همان مستقل دیدن زن از نگاه حضرت آقا(ره) است که شخصیت مستقلی را برای زن مطرح می‌کند و محور دوم این بود که در جهت تعالی خانواده قدم بردارند.

زنان ایرانی با ولایت اجتماعی خود می‌توانند بن بست‌های اجتماعی را در هم شکنند

ورز دار اظهار داشت: سومین محور بحث ساحت اجتماعی زن است که با بحث امر به معروف و نهی از منکر و با ولایت اجتماعی که زنان جامعه ما دارند می‌توانند بن بست‌های بزرگ را در هم بشکنند و این نگاه اسلامی است که به زنان عزت و کرامت می‌بخشد و این دیدگاه با دیدگاه کلیه مکاتب و حتی فلاسفه یونان و رم مطرح کردند اصلا قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: فرمایشی از رسول خدا(ص) در زمینه بارداری زنان وجود دارد که ایشان فرموده‌اند قسم به آن خداوندی که مرا رسول خود قرار داد:« زمانیکه زن باردار است به منزله روزه‌دار و شب زنده‌دار و مجاهدی است که با تمام مال و جان خود جهاد می‌کند برای هر لحظه درد زایمان به زن ثواب آزاد کردن یک بنده مؤمن را می‌دهد و آن هنگام که وضع حمل کند برای او پاداشی است که به جهت عظمت و بزرگی آن را درک نمی‌کند و موقع شیر دادن به کودک خود با هر مکیدنی معادل آزاد کردن آزاد شده ای از فرزندان اسماعیل می‌باشد و نوری برای او در قیامت ایجاد می‌کند که تمام افراد را در آن روز به تعجب وا می‌دارد و آن زمان که از شیر دادن فراغت می‌کند فرشته‌ای بر پهلوی او می‌زند و می‌گوید عملت را از ابتدا شروع کن و به راستی خدا تو را آمرزید.»

جانشین رئیس بسیج جامعه زنان افزود: با این وضعیت متوجه می‌شویم که نگاه اسلامی چه جایگاهی را به زن می‌دهد و نقش‌هایی که زن به صورت فطری و طبیعی بر عهده‌اش گذاشته می‌شود چه کارکردهایی دارد.

بزرگترین اشتباه فمینیست جدا کردن زن از خانواده است

ورز دار افزود: از آن طرف تحفه‌ای که غرب برای ما آورده است چه تحفه‌ای است؟ آنها نتوانستند زنان را مرد کنند چون اصل را بر مرد بودن قرار دادن و تلاش کردند که زن را مرد کنند اما در نهایت چون این نقش با فطرت انسان سازگاری ندارد نتوانستند زن‌ها را در ایفای نقش مردانه موفق کنند و ارزش‌هایی که واقعا برای زن ارزشمند بود را نیز از آنها گرفتند و زن را بی ارزش کردند که به بی هویتی زنان انجامید که هیچ هویتی برای زنان باقی نماند.

وی ادامه داد:  یک نویسنده آمریکایی که خود در ابتدا فمینیست بوده است و بعدها با بررسی‌هایی که انجام داد به آنتی فمینیست تبدیل شد و بر ضد فمینیست مقالات زیادی را رقم زد که در یکی از آنها الیزابت فاکس می‌گوید اولین و بزرگترین اشتباه فمینیست دفاع از استقلال مال و اجتماعی زنان نیست بلکه اشتباه این جا است که این نهضت زن را موجودی جدای از خانواده‌اش می‌داند و جالب است که وی بزرگترین اشتباه فمینیست را این می‌داند که زن را از خانواده خود جدا کرده‌اند به همین دلیل می‌گوید اغلب زنان راه‌کارهای فمینیست را مغایر با هویت واقعی خود می‌دانند و آنها را جز مشتی ایده آلهای ذهنی مطرح نمی‌کند.

جانشین رئیس بسیج جامعه زنان افزود: دومین اشتباه فمینیست را اگر بی تفاوتی نگوییم خصومت نسبت به خانواده است که جز آشفتگی جسمی و تمایل به همجنس گرایی را به دنبال نداشته است و در حقیقت معتقد است گویی ظرافت و زیبایی زنانه گناهی نابخشودنی است ظرافت و زیبایی که در فطرت زن‌ها نهاده شده است.

فمینیست حوصله زن بودن را ندارد

ورز دار ادامه داد: فمینیست حوصله زن بودن را ندارد و یک دیدگاهی که بر اساس زن سالاری در اذهان مختلف شکل گرفته است و در حقیقت نفی زیبایی و زیبا پسندی را برای زنان مطرح می‌کند و وقتی خانواده را از دیدگاه فمینیست را مورد بررسی قرار می‌دهند مطالب جالبی را مطرح می‌کنند به عنوان مثال فمینیست‌ها مدت‌ها است که مطرح می‌کنند که اگر زنی مخالف سقط جنین باشد زن نیست و موضوعی که کنوانسیون حقوق زن مطرح می‌شود بحث خشونت علیه زنان است و مواردی که در ارتباط با سلامت و بهداشتی زنان موارد که مخالف و مغایر سلامت زنان است را به رسمیت می‌شناسند.

وی ادامه داد: بیانیه اخیری که اوباما در اجلاس حقوق بشر مطرح می‌کند این است که چرا سقط جنین زنان در ایران آزاد نیست و حضرت آقا(ره) فرمودند:« این‌ها جنایت‌های خودشان را جوری مطرح می‌کنند که گویی خدمات بزرگی برای زنان انجام داده‌اند» و جنایت سقط جنین که حق حیات بشری را زیر سؤال می‌برد بیان می‌کنند که چرا ایران حقوق ضد بشری دارد و الیزابت فاکس می‌گوید نهضت فمینیست از یک طرف آزادی جنسی برای زنان و از سویی سقط جنین را تبلیغ می‌کند.

ورز دار اظهار داشت: ریشه بیشتر گرفتاری‌های غرب آزادی سقط جنین است و به دنبال این بر می‌آیند که تعریف خانواده را باز خوانی کنند و متأسفانه در جامعه ما عده‌ای دره‌ای را که غربی‌ها رفته‌اند و به انتهای دره رسیده‌اند و متوجه شده‌اند که چه خبر است می‌خواهند به دنبال آنها تا ته چاه بروند.

عزاداری دروغین غرب برای خشونت علیه زنان

وی ادامه داد: حال فرهنگ غرب با این وضعیت جالب است که نشسته‌ و در حال عزاداری است و کشورهای دیگر را به محاکمه می‌کشانند که در بحث خشونت زنان چه کارهایی انجام دادید.

سمائی در ادامه افزود: واقعیت جهان امروز رشد سرسام آور بدبختی و بیچارگی در جهان است فرانسه بیشترین آمار خودکشی و افسردگی را در حوزه زنان دارد و جامعه جهانی اذعان می‌کنند که در تحلیل و ارائه راهکار برای مشکلی که استنباط کرده‌ بودند راه اشتباهی را طی کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها