امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67055
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دولت از نقد نمی هراسد و استقبال می کند...» شاید یکی از کلیدی ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دولت از نقد نمی هراسد و استقبال می کند...» شاید یکی از کلیدی ترین جمله های حسن روحانی پس از انتخاب به عنوان رئیس جمهور ایران بود؛ جمله ای که

روحانی ترجیح می داد در بیشتر سخنرانی هایش طی 6 ماه گذشته از عمر دولتش از آن استفاده کند.

رئیس جمهور اما طی چندماه اخیر و با افزایش برخی انتقادها نسبت به دولت در زمینه سیاست خارجی و برنامه های اقتصادی نظیر توزیع سبد کالا میان مردم، استفاده از این جمله را بیشتر در دستور کار خود قرار داد.

روحانی در ابتدای سومین گفتگوی تلویزیونی خود با مردم با اشاره به برخی انتقادها به دولت در زمینه های مختلف تاکید کرد که «دولت از نقد و انتقاد استقبال می‌کند.»

رئیس دولت یازدهم همچنین روز گذشته در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها از آزادی رسانه ها منتقد دولت سخن گفت.

اما طی چند ماه اخیر و درست زمانی که رئیس جمهور تاکید دارد که دولت از نقد و منتقدان استقبال می کند رویکرد دوگانه تیم رسانه‌ای دولت یازدهم و حذف رسانه های منتقد برای پوشش برنامه‌های رئیس جمهور به رویه‌ای ثابت در دولت تدبیر و امید تبدیل شده است.

تیم رسانه ای دولت در چند برنامه بدون هیچ توضیح خاصی برای دعوت از رسانه‌ها، گزینشی عمل کرده و خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و چند رسانه دیگر را برای پوشش برنامه‌های ریاست جمهوری دعوت نکرده است؛ در آخرین مورد نیز خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و همان چند رسانه منتقد، برای پوشش دیدار کاترین اشتون با رئیس‌جمهور دعوت نشده‌اند.

تنها پاسخ مسئولان مربوطه این بود که رسانه‌های خارجی بسیاری تقاضای حضور در این برنامه را داشتند و فضا محدود بوده است!

علی رغم تاکید چندباره روحانی در سخنرانی‌های مختلف مبنی بر نهراسیدن از انتقادات و داشتن آستانه تحمل بالا، تیم رسانه ای دولت توضیح قانع کننده ای در مورد عدم دعوت رسانه های مطرح کشور به برنامه های رئیس جمهور ارائه نمی دهد.

دعوت از دو خبرگزاری دولتی در برنامه‌ها و سفرهای خارجی رئیس‌جمهور و عدم دعوت از رسانه های غیردولتی که گاها اقدام به نقد دولت می کنند، در حالی صورت می گیرد که رئیس جمهور روز گذشته از آنچه "عدم آزادی رسانه های حامی دولت خواند" انتقاد کرد.

عدم دعوت از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و دیگر رسانه های منتقد در حالی صورت می گیرد که جناب آقای روحانی در سخنرانی دیروز خود در اختتامیه جشنواره مطبوعات از تمامی صاحبان قلم خواسته بود برای آنکه اذهان عمومی در مسیر مصالح ملی قرار گیرد، واقعیت‌ها را به مردم بگویند.

رئیس‌ دولت اعتدال، دیروز با بیان این مطلب که نباید بگذاریم برخی تنگ‌نظری‌ها و سلیقه‌ورزی‌ها و ابهام‌های قانونی اجازه دهد سلیقه‌های سیاسی در مسائل فرهنگی و ارتباطاتی حاکم شود تاکید کرد که تمام مطبوعات و رسانه‌ها دارای اختیارات و حقوق مساوی هستند.

رفتارهای تبعیض آمیز تیم رسانه ای دولت با رسانه های منتقد در حالی صورت می گیرد که این رسانه ها تنها به دلیل وظیفه حساس خود در عرصه اطلاع رسانی به جامعه، اقدام به انتشار اخبار و گزارش های خود می کنند؛ انجام وظیفه ای که گویی به مذاق برخی همراهان رئیس دولت یازدهم خوش نیامده است.

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس چندی پیش در گزارش‌هایی با عناوین « دفتر رئیس جمهور خبرگزاری های غیر دولتی‌ را کنار گذاشت » و «افکار عمومی» و سکوت رازآلود «دولت راست‌گویان» به این رویکرد تبعیض آمیز انتقاد کرده و هشدار داده بود که تداوم چنین رویکردی مضرات جبران ناپذیری در افکار عمومی دارد.

رویکرد انقباضی و حذف رسانه‌های منتقد، موضوعی است که شاید شخص رئیس‌جمهور نیز چندان رضایتی نسبت به آن نداشته باشد اما غفلت از آن پاشنه آشیلی برای دولت پاسخگوی راستگویان خواهد بود.
انتهای پیام

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها