امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67060
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 69
گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- با دستیابی جمهوری اسلامی ایران به موشک‌‌های با بُرد بلند که بیشترین آنها ...

گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- با دستیابی جمهوری اسلامی ایران به موشک‌‌های با بُرد بلند که بیشترین آنها 2هزار کیلومتر اعلام شده است، فرماندهان و متخصصان صنایع موشکی بیشترین توان

و همت خود را معطوف به افزایش میزان «دقت» این موشک‌ها کردند، چراکه بنا بر دکترین تعریف شده موشکی ایران و با توجه به اهداف متخاصم اطراف کشور نظیر پایگاههای آمریکایی در منطقه و نیز دشمن اصلی نظام اسلامی در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی، این بُرد موشک‌‌ها دقیقا جوابگوی مقابله با آنها بوده و بُردهای بیش از 2هزار کیلومتر در دستور کار نیروهای مسلح قرار ندارد هرچند بارها اعلام شده است که توان افزایش بُرد، موجود است اما بنا بر اظهارات رسمی فرماندهان، قرار نیست این بُرد حداقل فعلا افزایش پیدا کند.
موشک 2هزار کیلومتری سوخت جامد «سجیل»

پس از این بود که بُعد دوم مولفه‌های موشکی یعنی «دقت در انهدام اهداف» در دستور کار قرار گرفت که 2 نمونه موشک زمین به زمین «فاتح110» و نمونه دریایی آن با نام «خلیج فارس» امروز به عنوان دقیق‌ترین موشک‌های جمهوری اسلامی در انهدام اهداف زمینی و دریایی محسوب می‌شوند.
موشک سوخت جامد «فاتح110» با توان نقطه زنی و بُرد حدود 300 کیلومتر
موشک سوخت جامد «خلیج فارس» مهمترین موشک بالستیک و نقطه‌زن ضد کشتی ایران با بُرد 300 کیلومتر

چندی پیش اما «سرجستجوگر هوشمند موشک‌های بالستیک» با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح در جشنواره «سلمان فارسی» رونمایی شد.

این سر جنگی در یکپارچگی با بقیه زیرسامانه نوین موشک با تامین قابلیت نقطه‌زن در خشکی و دریا توان رزم نیروهای مسلح را افزایش می‌دهد.

دقت اصابت و هوشمندی موشک‌های بالستیک در کنار قدرت تخریب و توان غلبه بر سامانه‌های ضد موشک از ویژگی‌های برجسته این دستاورد نوین موشکی است.

این فناوری نوین که فقط در اختیار برخی از کشورهای پیشرفته قرار دارد، به عنوان نقش آفرین راهبردی منحصرا روی سلاح‌های استراتژیک استفاده می‌شود.

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در همین راستا در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: این سیستم هدایت تا آخر مسیر در سرجنگی موشک‌ها نصب می‌شود تا دقت اصابت آنها را بالا ببرد.

وزیر دفاع با تایید قابلیت نصب سرجنگی هوشمند بر روی موشک‌های دوربُرد نظیر قدر، قیام و سجیل، تاکید کرد: این سرجنگی روی هر موشکی قابل نصب است.
موشک دوربرد سجیل

همانطور که گفته شد، تا پیش از این موشک‌های فاتح110 و خلیج فارس به عنوان موشک‌های با دقت بالا و اصطلاحا «نقطه زن» شناخته می‌شدند که بنا بر گفته وزیر دفاع، میزان خطای آنها امروز به زیر 5 متر رسیده است.

حال با بکارگیری این کلاهک‌های هوشمند، دقت موشک‌های بالستیک بُردبلند نیز به میزان بسیار زیادی افزایش خواهد یافت.

با این تفاسیر، با نصب این سر جستجوگر هوشمند، کلاهک موشک‌های ایران می‌توانند پس از ورود به جو نیز تحت کنترل قرار گرفته و با دقت بسیار بالا، هدف را منهدم کنند.
موشک بالستیک «قیام» با برد حدود 800 کیلومتر
موشک «شهاب 3» با برد حدود 1700 کیلومتر

بکارگیری این تکنولوژی مهم در کنار کلاهک‌های بارانی بر روی موشک‌های میان‌بُرد و دوربُرد نظیر قیام و قدر (و احتمالا برخی نمونه‌های بُردبلند دیگر) می‌تواند بدترین خبر برای دشمنانی باشد که امروز با پای خود به منطقه خطر آمده و نیروها و تجهیزاتشان را دقیقا در تیررس موشک‌های حتی با بُردکوتاه نظیر فاتح و خلیج فارس و زلزال قرار داده‌اند.

موشک‌هایی که برخی از آنها مانند قیام، دقیقا با هدف انهدام پایگاههای آمریکایی اطراف ایران ساخته شد و برخی دیگر نظیر سجیل و شهاب نیز کلیدواژه‌های مرگ در سرزمین‌های اشغالی هستند.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها