امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6707
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 149
کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه براساس آمار سال گذشته 12 هزار و 557 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای ...

کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه براساس آمار سال گذشته 12 هزار و 557 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای مشغول فعالیت در کشور هستند، اظهار داشت: این آموزشگاه‌ها در بخش‌های صنعت،‌ خدمات و کشاورزی فعالیت می‌کنند و در مجموع در 41 رشته و بیش از 775 حرفه‌ آموزش ارائه می کنند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه بیش از 23 هزار مربی زن و مرد در آموزشگاه‌های آزاد مشغول فعالیت هستند، گفت:‌ از این تعداد 17 هزار نفر زن و بیش از 6 هزار مربی مرد تدریس می‌کنند.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص تعداد دوره‌‌های آموزشی ارائه شده توسط آموزشگاه‌های آزاد بیان داشت: بیش از 98 هزار دوره آموزشی ارائه شده که سهم زنان 70 هزار دوره و مابقی مربوط به مردان است.

به گفته پرند، سال گذشته بیش از 881 هزار نفر دوره از سوی آموزشگاه‌ها ارائه شده که بیشترین دوره‌ها به ترتیب در بخش خدمات، صنعت و کشاورزی است.

وی از رشد 13 درصدی تعداد آموزشگاه‌ها در سال گذشته نسبت به سال 90 خبر داد و تصریح کرد: همچنین در این سال رشد 41 درصدی تعداد آموزش دیدگان مشاهده می‌شود.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار