امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67094
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه، حجت الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه، حجت الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در همایش سراسری روحانیون سپاه با بیان اینکه فلسفه وجودی روحانیت این است که افراد را برای پاسداری و سنگرنشینی انقلاب اسلامی تربیت کند، گفت: افتخار سپاه پاسداران این است که همواره سنگرنشین انقلاب اسلامی بوده و این سربلندی مرهون پاسدارانی است که روحیه جهادی دارند.

وی افزود: یکی از مهم ترین عوامل شکل گیری چنین جوانانی روحانیون هستند، روحانیون فعال در سپاه نقش پاسدارسازی را به خوبی ایفا کرده‌اند و اساسا فلسفه وجودی نمایندگی ولی فقیه در سپاه و روحانیت این است که افراد را برای سنگرنشینی انقلاب تربیت کند.

حاجی صادقی ادامه داد: انجام رسالت روحانیت در همه عرصه ها و بخصوص در عرصه سپاه و بسیج نیاز به سه شرط عمده دارد؛ نخستین شرط توانمندی عملی و اخلاقی و اتصال به خدا است و برای این کار باید خود به مرحله ای از پاکی و رسیدن به شایستگی ارتباط و اتصال به احدیت برسانیم.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خواستار ارتقای سطح معنویت در سپاه و بسیج است، گفت: توانمندی علمی دومین الزام تربیت پاسدار است که نیازمند شناخت کامل دین و درس های اسلام در مباحث اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است.

حاجی صادقی سومین شرط لازم برای انجام رسالت روحانیت را توانمندی بصیرت افزایی دانست و خاطرنشان کرد: ارتقای سطح معنویت، بصیرت افزایی و ولایت مداری از جمله محورهای اساسی در نمایندگی ولی فقیه در سپاه است.

وی تصریح کرد: روحانیت باید با حضور عالمانه و آگاهانه و با اقتدار به عنوان مرجعیت فکری دینی در سپاه تجلی یابد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: فلسفه وجودی روحانیت هدایت فکری و سیاسی است و یکی از ابعاد هدایت فکری، موضوع چالش شناسی است.

وی در بیان چالش‌های فراروی انقلاب اسلامی گفت: چالش اصلی انقلاب اسلامی که استکبار جهانی در سودای دامن زدن به آن را در سر دارد این است که قصد دارد با نرم افزار انقلاب به مقابله برخیزد.

حاجی صادقی اظهار داشت: استکبار به این نتیجه رسیده که اگر اسلامیت را تضعیف کند روحیه جهادی مردم نیز از بین می رود، از این رو به دنبال تغییر و جابجایی ارزش‌ها است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: دشمن اسلام را نشانه گرفته چرا که انقلاب اسلامی برپایه اسلام استوار شده و دین، عامل اصلی مقاومت در جهان امروز محسوب می شود.

وی ادامه داد: برخی در کشور به دنبال خط شکنی هستند و اصول دین را مثل قصاص، تبری و ولایت را زیر سوال می برند؛ شعارهایی مثل تبری «ذکرالله» محسوب می شوند و از جمله مباحث بنیادین دین به شمار می آیند.

حاجی صادقی افزود: خسته کردن مردم از مقاومت، فشار بر مسئولین، تغییر اصول و مبانی انقلاب اسلامی، فعال کردن پیاده نظام داخلی که با آثار قلمی خود بر ضدنظام فعالیت می کنند و ترویج لیبرالیسم فرهنگی از جمله راهکارهای دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: غرب از مذاکره با ایران تنها به دنبال مذاکره است چراکه مشاهده کردند روحیه اسلامی و ضداستکباری برخاسته از ایران، به کل جهان نفوذ و گسترش پیدا کرده، از این رو به این نتیجه رسیده اند که باید الگوی این شعارها را از بین ببرند بنابراین در حین مذاکرات چنین القا می کردند که انقلاب اسلامی از جهت گیری های خود عقب نشینی کرده است.

حاجی صادقی ادامه داد: غفلت نکردن از دشمن، تکیه شفاف برمبانی و اصول، تقویت روحیه جهادی، بصیرت افزایی، تکیه بر توان و فرصت های داخلی، نهادینه کردن مقاومت در سیاست، اقتصاد و فرهنگ، رسالت های اساسی روحانیت در کشور به حساب می آید.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: جریان شناسی از جمله مهم ترین رسالت های ما است و نباید از جریان های گذشته و حال غافل بمانیم، باید جریان نفاق جدید را بشناسیم و برای خنثی کردن آن کوشش کرده و به مقوله آگاه سازی مردم در این زمینه نیز توجه داشته باشیم.

حاجی صادقی در پایان افزود: در راه دست یابی اهدافمان باید به خدا توکل کنیم و به کمک های الهی باور داشته باشیم؛ برای رسیدن به این باور باید جهادی حرکت کرده و جهت گیری حرکت نیز به سمت و سوی خدا باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها