امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۹:۳۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 671
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 442
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، در این نشست که به همت شورای سیاستگذاری و هماهنگی ورزش صدا و سیما برگزار شد، روسای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، در این نشست که به همت شورای سیاستگذاری و هماهنگی ورزش صدا و سیما برگزار شد، روسای فدراسیون‌های ورزشی، روسای شبکه سه، ورزش سیما، ورزش  رادیو و همچنین مدیران و چهره‌های شاخص ورزش و رسانه مدیران ورزش نیروهای مسلح حضور داشتند.

حاضران در این نشست با بیان دیدگاه هایشان به اهمیت موضوع اخلاق در ورزش و رسانه‌ها پرداختند.

همچنین به الزام تعریف اخلاق در ورزش و رعایت اصول و ارزش ها از جانب دست اندرکاران، مسئولان و اهالی رسانه تاکید شد تا تأثیر آن در جامعه ورزش قابل مشاهده باشد.

در این نشست مجید زین العابدین مدیر شبکه سه سیما و شورای سیاستگذاری ورزش سازمان با بیان اینکه موضوع اخلاق در ورزش همه رسانه ها از جمله تصویری، مکتوب و مجازی را دربرمی گیرد، گفت: رسانه ملی با برگزاری چنین نشستی قصد هم افزایی در زمینه گسترش اخلاق و معنویت را که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است دارد.

رئیس شورای عالی ورزش سیما با اشاره به اهمیت مقوله اخلاق در ورزش و رسانه ها گفت: علاوه بر شاخص های متداول اخلاق ورزشی که در دنیا مرسوم است آموزه های دینی ، فرهنگی و ملی کشور اخلاق ورزشکاران ایرانی را نسبت به سایر ورزشکاران دنیا متمایز کرده است.

مدیر شبکه سه سیما اظهار داشت: تهیه کنندگان و برنامه سازان ورزشی رسانه باید پیوست اخلاق و معنویت در ورزش را در برنامه‌های خود جانمایی کنند و در پایان سال نیز برترین های اخلاق ورزشی و رسانه از سوی شورای هماهنگی ورزش سازمان صداوسیما معرفی خواهند شد.

در این نشست پیش‌نمازی معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: مطالبات مقام معظم رهبری در ورزش باید سرلوحه فعالیتهای ما قرار گیرد.

معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان در این نشست طی سخنانی با اشاره به اینکه ما باید در مقوله اخلاق و تربیت در ورزش یک وحدت رویه داشته باشیم گفت:  در حال حاضر ما نیازمند  تغییر نگرش در ورزش و اخلاق بر اساس مبانی اسلامی و باور های دینی خودمان هستیم و لازم است که با یک راهکار و رویکرد جدیدی در راستای این فرایند حرکت کنیم.

پیش‌نمازی با اشاره به اینکه برای تحقق سیاست‌های کلان در ورزش می بایست توجه خاص به فرمایشات مقام معظم رهبری داشته باشیم خاطر نشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران بهره گیری از ورزش قهرمانی و همگانی برای خوشبختی و سعادت انسان هاست و همچنین با تاکید بر اینکه  امروز برای تحقق آرمانهای اخلاقی و تربیتی در ورزش می‌بایست به امر تربیت نیروی انسانی با اخلاق پرداخت.

وی افزود: اخلاق در ورزش در کشور ما فراتر از آن چیزی است که در دنیا به عنوان اخلاق ورزشی تلقی می شود چرا که ما در جامعه ورزشی کشور واژه ای به نام پهلوانی داریم که انسانها ی وارسته و الگویی چون جهان پهلوان تختی و پوریای ولی از درون آن برخاسته‌اند.

در ادامه صادقی رئیس شبکه ورزش افزود: سه برنامه با موضوع اخلاق در ورزش تهیه شده و به زودی از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان گفت: باید کارگروهی در وزارت ورزش تشکیل شود که بتواند برنامه فرهنگی این حوزه را تدوین کند.

محمود خسروی وفا در نخستین هم اندیشی اخلاق در ورزش و رسانه ها افزود:‌ بی ثباتی در مدیریت همچنین بی برنامه گی آسیب جدی به جامعه ورزش وارد کرده است.

وی با بیان اینکه رقابت ها و میادین ورزشی همواره مخاطبان فراوانی دارد، افزود: با توجه به این موضوع باید به اهمیت مقوله اخلاق در ورزش پی ببرد.
 

خسروی وفا گفت: آن چنانکه در حوزه تجارت و پزشکی به اخلاق نیازمندیم در حوزه ورزش هم بحث اخلاق باید نهادینه شود.

وی با بیان اینکه هنوز هم در عرصه ورزش پهلوانانی حضور دارند افزود: از دست اندرکاران رسانه ملی می خواهیم با تولید برنامه های پرمحتوا و فاخر یاد و خاطره پهلوانانی همچون سعید طوقانی که در سن 16 سالگی به شهادت رسید و بازوبند پهلوانی را در 9 سالگی از دست امام دریافت کرد ، زنده نگه دارد.

در این هم اندیشی توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص رشد و پیشرفت ورزش در جامعه اسلامی، اهمیت اخلاق در ورزش، توجه بیشتر به حضور بانوان با حجاب در رقابت های ورزشی، توجه رسانه ملی به مقوله اخلاق در ورزش، رعایت اصل ورزش جوانمردی و پهلوانی، مشکلات دوپینگ  در ورزش کشور، مشاوره در امر اخلاق وورزش، بحث آموزش اخلاق و رفتار ورزشی، فرهنگ و ورزش در جامعه، بهره گیری از متخصصین امر اخلاق در ورزش، تشکیل کارکردهای تخصصی اخلاق در ورزش و رسانه ملی، توجه به سیره و اخلاق شهدای ورزشکار، بد اخلاقی های ورزشی، توجه به مشکلات و مسائل عمیق تربیتی قهرمانان و ورزشکاران باشگاهها ، توجه بیشتر رسانه ملی به امر اخلاق در ورزش، نگاه تخصصی و آکادمیک به مقوله تربیت و اخلاق در ورزش، کمک رسانه ملی به چالش های ورزشی کشور، تفهیم خوب مفاهیم ورزش در جامعه، رعایت بیشتر  تواضع و اخلاق و ادب از سوی مدیران ورزشی کشور، نهادینه کردن فرهنگ بسیجی و عاشورایی در ورزش، نهادینه کردن الزامات آموزشی و تربیتی در ورزش و رسانه ها، توسعه ورزش همگانی، توجه بیشتر نهاد متولی ورزش کشور به امر اخلاق و تربیت، توجه به ورزش در آموزش و پرورش، تاثیر نقش رسانه ها در امر اخلاق در ورزش، الگو سازی در ورزش قهرمانی، رعایت اطلاع رسانی صحیح و با صداقت در رسانه ها، آسیب شناسی مشکلات اخلاق در ورزش، رسانه‌ای کردن قهرمانان و ورزشکاران با اخلاق کشور، عدم انعکاس مسائل غیر اخلاقی ورزشی توسط رسانه ملی، افزایش ظرفیت نقد پذیری در رسانه ملی، رعایت ادب و احترام از سوی مجریان ورزشی در رسانه ملی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیران ورزشی و روسای فدراسیون‌های ورزشی که در این جلسه حضور داشته‌اند به شرح ذیل هستند

سیدباقر پیشنمازی معاون امور فرهنگی وتربیتی جوانان وزارت ورزش، کیومرث هاشمی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، سردار محمد علی صبور رئیس فدراسیون ورزشهای سه گانه، مهرعلی باران چشمه مدیر کل تربیت بدنی نیروهای مسلح، مصطفی آجرلو پیشکسوت ورزشی – مدیر کل تربیت بدنی سپاه پاسداران، محمود خسروی وفا رئیس فدراسیون معلولین و جانبازان، محمدرضا داور زنی رئیس فدراسیون والیبال، مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون ووشو، فضل ا... باقر زاده ریاست فدراسیون شمشیر بازی، محمد علی رستگار رئیس فدراسیون جودو، سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، حجت ا... خطیب سرپرست فدراسیون کشتی، مجید شایسته ریاست فدراسیون تنیس، جلال کوزه گری رئیس فدراسیون هندبال، سردار حاج محمد آقامیر رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، مهدی تاج رئیس سازمان لیگ، غلامحسین شعبانی  مدیر مسئول و سردبیر دنیای ورزش، علیرضا دبیر عضو شورای شهر تهران، عبدالحمید احمدی رئیس انجمن نویسندگان و عکاسان ورزشی، مجید ندیری مدیر رادیو ورزش، فرشاد صادقی مدیر شبکه ورزش سیما
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها