امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67104
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید اصغریان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نشست خبری پنجمین ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید اصغریان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نشست خبری پنجمین مجمع اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن تشکر از رهبر معظم انقلاب پیرو پیامی که به تشکل‌های دانشجویی دادند، اظهار داشت: این پیام روحی دوباره و امیدی بیش از پیش به تشکل‌های دانشجویی داد که خیلی محکم‌تر از قبل به وظایف خود بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: ما هرچقدر با همت بیشتر در اجرای منویات مقام معظم رهبری قدم برداریم می‌توانیم ادعا کنیم ولایتمدارتر هستیم.

اصغریان اضافه کرد: از مقام معظم رهبری به خاطر کوتاهی‌هایی که تشکل‌های دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان در اجرای منویات ایشان داشته‌اند عذرخواهی می‌کنم و قصد و نیت ما این است که مستحکم‌تر از قبل در این راستا قدم برداریم و از کوتاهی‌های قبل کم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیام مقام معظم رهبری باعث شد تا پنجمین مجمع خود را با محوریت تبیین منشور پنجگانه مقام معظم رهبری در بیداری دانشجویی داشته باشیم.

اصغریان ادامه داد: در پیگیری‌هایی که تا به حال انجام شده آیت‌الله مصباح، میرباقری و حاج‌علی اکبری و... به تبیین منشور پنجگانه در این مجمع خواهند پرداخت و در کنار آن هم کارگاهی تشکیل می‌شود که سعی دارد نقشه راه رسیدن و اجرایی کردن این پیام را مشخص کند و اینکه جامعه اسلامی دانشجویان باید در این راه چه گام‌هایی را بردارد.

اصغریان تصریح کرد: نگرانی‌های جامعه اسلامی دانشجویان در این نشست تبیین خواهد شد و امیدواریم مسئولین به این مسائل گوش دهند و در راستای اجرای دغدغه‌ها و نگرانی‌های ما گام‌های مناسب‌تری بردارند.

وی در رابطه با نگرانی‌های جامعه اسلامی دانشجویان افزود: نگرانی اول ما در این رابطه است که با اقتصاد مقاومتی برخوردی شعاری شود و به شدت نگرانیم که با این بخش هم مانند پیام 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری پیرامون مفاسد اقتصادی رفتار شود.

اصغریان خاطرنشان کرد: دولت و مسئولین موظفند در عمل و اجرا ثابت کنند که در رابطه با اجرای اقتصاد مقاومتی و برای استحکام ساخت درونی نظام کوتاهی نکنند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: ما از نگاه دولت به مدل توسعه و پیشرفت کشور نگرانیم متاسفانه از دولت‌ها به خاطر نوع نگاه اشتباه آنها به این موضوع شاهد تورم بالا بوده‌ایم و از دولت انتظار می‌رود که در این رابطه تاکیدات مقام معظم رهبری را آویزه گوش کنند و نگاه خود را برای حل مشکلات به درون بیندازد.

اصغریان ادامه داد: تا زمانی که نگاه دولت به پیشرفت و توسعه به بیرون از کشور باشد جز شعار چیزی نصیب ما نخواهد شد.

وی تصریح کرد: یک نگرانی دیگر برای جامعه اسلامی دانشجویان این است که خفقان در جامعه ایجاد شود و از انتقاد جلوگیری شود و دولت بخواهد دهان منتقدان را ببندد و قلم‌های آنها را بشکند.

اصغریان با بیان اینکه در رفتار و گفتار دولت تناقض وجود دارد، افزود: این رفتار سرشار از تناقض روحانی ما را با مشکل روبه‌رو کرده است وی همیشه از منتقدان به نیکی یاد می‌کند ولی از آن طرف منتقدین را بی‌سواد می‌خواند و اینگونه رفتار برای ما عجیب و حل نشدنی است.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در رابطه با عرصه سیاست خارجی دولت گفت: یکی دیگر از نگرانی‌های ما همین بحث و وقایعی است که در حال رخ دادن است و تا زمانی که دولت بخواهد با دیپلماسی منفعلانه پیش رود باید شاهد پیشروی‌های گستاخانه دشمن باشیم و امیدواریم دولت با مشاهده این گستاخی‌ها رویکرد خود را عوض کند و با اقتدار به مذاکرات بپردازد.

وی خاطرنشان کرد: نگرانی دیگر ما موضوع تقسیم‌بندی موضع‌های دولت به مصرف داخلی و خارجی است که برای ما باعث سوال شده است و ما نگرانیم از اینکه دولت استکبار و دشمن را نسبت به مذاکرات محرم و مردم را نامحرم می‌داند.

اصغریان اظهار داشت: نگرانی بعدی ما از رویکرد فرهنگی دولت و به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است زیرا رویکرد این وزارتخانه با حفظ ارزش‌ها و پاسداری از اصول انقلاب اسلامی هماهنگ نیست و مسئولین باید در عرصه فرهنگی مواظب باشند تا این موضوع باعث ایجاد لیبرالیسم فرهنگی نشود.

وی در تکمیل سخنان خود اضافه کرد: در زمان دولت اصلاحات مشکلاتی برای فرهنگ ما پیش آمد که دولت دوباره دارد همان مسیر را پیش می‌رود و در این رابطه در کل نباید اجازه داد تغذیه‌های مسموم فکری در جامعه منتشر شود و رهبر معظم انقلاب نیز از وضع فرهنگی به وجود آمده نگران هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: معیار سنجش و عملکرد مسئولین باید طبق اسلام ناب محمدی که توسط امام و رهبری تبیین شده باشد و باید ببینیم عملکرد مسئولین با اسلام ناب محمدی هماهنگی دارد یا نه؟

وی در خاتمه با اشاره به اینکه روحانی از منتقدین به عنوان بی‌سواد نام برده است، افزود: روحانی اوباما را فرد باادبی معرفی می‌کند ولی منتقدین را بی‌سواد می‌نامد کدام منطق این را می‌پذیرد که دشمن را اینگونه مورد احترام قرار دهیم و در رابطه با منتقدین چنین برخوردی داشته باشیم که دولت باید به این موضوع هم توجه کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها