امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67106
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فواد ایزدی کارشناس مسائل بین الملل درباره همایش بین‌المللی نقش دنیای اسلام در ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فواد ایزدی کارشناس مسائل بین الملل درباره همایش بین‌المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، اظهار کرد: به عقیده بنده نقش ایران در تحولات منطقه و هندسه جدید جهانی نقشی موثر و بی بدیل است.

وی افزود: ایران اسلامی نخستین کشوری بود که در آن شاهد حرکتی عظیم بودیم و این حرکت بعدها با عنوان بیداری اسلامی مشهور شد و در واقع ایران اسلامی پیشرو این حرکت است.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان وجه تمایز جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با دیگر کشورها خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در جریان انقلاب اسلامی حکومتی ایجاد کرد که هم مردم سالار بوده و هم بر پایه های موازین اسلامی تشکیل شد و بسیاری از مردم خواهان چنین حکومتی هستند.

ایزدی با تاکید بر اینکه حرکت عظیم جمهوری اسلامی ایران در جریان پیروزی انقلاب اسلامی تبعات بسیاری در دیگر کشورها داشت، گفت: کشورهایی که به نوعی مستقیم و یا غیرمستقیم شاه را حمایت می کردند، متوجه این مسئله شدند که در حکومتی نظیر جمهوری اسلامی نمی شود نفوذ کرد و با وجود چنین حکومتی نمی توانند به منافع خود رسیده و حرکتی بر ضد و مخالف اسلام شکل دهند.

وی با اشاره به تاثیرات انقلاب اسلامی در کشورهای مسلمان خاطرنشان کرد: فروپاشی بلوک شرق در افغانستان خود نمونه بارزی از تاثیرات انقلاب اسلامی در کشورهای اسلامی بوده که با تکیه بر آنها می توان گفت انقلاب اسلامی در تحول قدرت جهانی و هندسه جدید جهانی که مقام معظم رهبری از آن یاد کرده اند، تاثیر بسزایی داشته است.

این استاد دانشگاه مطالعات بین الملل تصریح کرد: در تحولات جهانی 35 ساله گذشته جمهوری اسلامی ایران نقشی تعیین کننده و اساسی داشته و باید گفت تحولات منطقه به ویژه در جهان اسلام نشات گرفته از پایمردی و ایستادگی و در نهایت پیروزی انقلاب اسلامی بوده که در برابر استکبار و طاغوت ایستادگی کرد.

ایزدی اظهار کرد: هندسه جدید جهانی و تحول قدرت سبب شده امروز دنیا در وضعیتی قرار بگیرد که مردم آن مانند دهه های پیش حاضر نیستند از حقوق خود بگذرند و ملت ها بر احقاق حقوق خود تاکید دارند.

وی با بیان اینکه برگزاری اجلاس ها و همایش هایی در مسیر بیداری و روشنگری و آگاهی بخشی به جوامع مسلمان در عصر حاضر مسئله ای مهم و ملزم بوده، خاطرنشان کرد: امروز جهان در پیچی تاریخی قرار گرفته و عبور به سلامت از این دوره گذار نیازمند آگاهی است و همایش هایی در این مسیر می تواند کمکی شایان برای رسیدن به اهداف بلند تحول قدرت جهانی باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار