امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67110
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به دستاوردهای ...

فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به دستاوردهای سفر هیأت پارلمانی ایران به دو کشور آفریقای جنوبی و کنگو و انجام گفت‌وگوهای سازنده وی با نمایندگان زن پارلمان آفریقای جنوبی اظهار داشت: گرچه تفاوت دیدگاه‌های ایران با آفریقای جنوبی در حوزه زنان بسیار زیاد است، اما به طور کلی مطالبی در این خصوص برای طرف آفریقایی تبیین شد.

وی با بیان اینکه به طور کلی در این سفر، تعاملات خوبی با مقامات آفریقای جنوبی و کنگو برقرار شد، افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی منطقه و جهان، گسترش روابط اقتصادی با آفریقای جنوبی می‌تواند فواید دو جانبه‌ای داشته باشد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به ارتباط ضعیف ایران با برخی کشورهای آفریقایی در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: در این سفر، گفت‌وگوهای سازنده‌ای با مقامات کنگو و آفریقای جنوبی صورت گرفت که در برطرف کردن این نقیصه اثرگذار بود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه سفر هیأت عالیرتبه پارلمانی ایران به آفریقای جنوبی و کنگو و افزایش روابط دو جانبه با این کشورها می‌تواند در جهت هم‌افزایی و دستیابی به اهداف اقتصادی و سیاسی مثمر ثمر واقع شود، خاطرنشان کرد: از آنجا که کنگو، کشور بسیار بکری است، می‌تواند مکان مناسبی برای سرمایه‌گذاری ایرانیان باشد.

نماینده تهران با بیان اینکه این کشور نیازمند کمک‌هایی است که جمهوری اسلامی ایران با توجه به دستاوردها و پیشرفت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری که در حوزه صنعت و معدن داشته، می‌تواند این کمک‌ها و خدمات فنی مهندسی را به آنها ارائه کند، ادامه داد: با توجه به معادن فراوانی که در کشور کنگو وجود دارد، زمینه همگرایی اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران در این کشور مهیاست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار