امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67122
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با نوربرت روتگن رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان که عصر روز گذشته صورت گرفت، با تأکید بر اهمیت ارتباطات فیمابین در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تعامل با کشورهای مستقل دنیا در چارچوب احترام به منافع متقابل است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هر رویکردی مبنی بر توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، به ویژه روابط پارلمانی با آلمان استقبال می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش تبلیغات رسانه‌های غربی درباره برنامه هسته‌ای ایران غیرواقعی و مغرضانه خواند و تصریح کرد: متأسفانه لابی صهیونیسم و صاحبان قدرت در حوزه رسانه افکار عمومی ملت‌های اروپایی را بر پایه ایران‌هراسی ایجاد کرده‌اند، اما سیاست تنش‌زدایی جمهوری اسلامی ایران آن را بی‌اثر کرده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در ادامه تقویت تعاملات دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و آلمان را برای برقراری ثبات و آرامش در منطقه مهم خواند و خاطرنشان کرد: گفت‌وگو و رایزنی‌های مستمر میان مسئولان عالیرتبه دو کشور به تحکیم و تقویت همکاری‌های اقتصادی و صنعتی فیمابین و تثبیت صلح در منطقه کمک فراوانی خواهد کرد.

حقیقت‌پور در پایان بر حق ملت ایران در برخورداری از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله غنی‌سازی در چارچوب مقررات بین‌المللی تأکید کرد.

در ادامه این دیدار نوربرت روتگن رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان انتخابات ریاست جمهوری و سیاست تنش‌زدایی جمهوری اسلامی ایران را فرصتی جدید برای توسعه مراودات میان ایران و اروپا دانست و گفت: در فضای جدید باید با حل و فصل هر چه سریع‌تر مسئله هسته‌ای ایران به سمت ارتقای سطح مناسبات سیاسی و اقتصادی فیمابین حرکت کرد.

وی بر آمادگی فعالان اقتصادی آلمان برای حضور در بخش‌های اقتصادی و صنعتی ایران تاکید کرد و اضافه کرد: کاهش تحریم‌ها می‌تواند بستر حضور صاحبان صنایع و شرکت‌های آلمانی در ایران را فراهم نماید و پارلمان آلمان در راستای کاهش تحریم‌ها علیه ایران حرکت می‌کند.

روتگن در پایان تصریح کرد: شرکت‌های آلمانی بی‌صبرانه در صدد استفاده از فرصت‌ها برای حضور در بازار وسیع ایران هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها