امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67142
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ...

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص سخنان رئیس سازمان انرژی اتمی و جلسه روز سه شنبه کمیسیون اصل 90 گفت: جلسه روز سه شنبه کمیسیون اصل نود با آقای صالحی پیرو شکایت برخی از نمایندگان مجلس در خصوص نحوه برخورد با برخی از متخصصان و دانشمندان هسته‌ای برگزار می شود؛ در این جلسه موضوع اخراج و نحوه برخورد با این دانشمندان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه «ما هنوز قضاوتی درباره اخراج دانشمندان هسته‌ای نداریم بلکه منتظریم تا مستندات نمایندگان و پاسخ های آقای صالحی را بشنویم»، تصریح کرد: وقتی از از رئیس سازمان انرژی اتمی دعوت کردیم، آقای صالحی از برگزاری این جلسه در کمیسیون اصل 90 استقبال کرد اما نمی دانم چرا با این ادبیات سخن گفته‌اند و این پیگیری ها را سیاسی و باندی و حتی آن را روشی معاویه وار دانستند. بنده برای آقای صالحی احترام قائلم اما از این ادبیات ایشان تعجب کردم.

رسایی گفت: ایشان در تماسی که چند روز قبل با هم داشتیم هم به برخی از این موارد از جمله این که ما 15 هزار نیرو داریم و 10 هزار نفر آنان شرکتی هستند، اشاره کردند اما دغدغه نمایندگان نحوه برخورد با این 10 هزار نیروی شرکتی نیست چرا که حق طبیعی یک سازمان است تا بسیاری از این اشخاص که در قرارداد شرکت ها هستند و نیروهای خدماتی و عمومی هستند را مطابق قوانین خاص خودشان تعدیل کنند بلکه دقیقا بحث بر سر همان چند نفر انگشت شماری است که آقای صالحی در توجیه رفتارهای صورت گرفته تأکید ویژه‌ای بر شرکتی بودن آنها دارد.

نماینده تهران گفت: شرکتی بودن این چند نفر دلیلی برای برخوردهای نامناسب با آنها نمی‌شود و سئوال بنده از آقای صالحی این است که مگر شهید احمدی روشن وقتی ترور شد، نیروی رسمی بود؟ بنابراین اگر کسی نیروی شرکتی بود معنایش آن نیست که در سطح و رتبه ای نیست که به او دانشمند هسته ای اطلاق شود.

رسایی تأکید کرد: رسانه ای شدن این موضوع را درست نمی دانیم اما بعد از 4 ماه تذکر و پیگیری، وقتی نمایندگان مردم دیدند که تذکرات فایده ای ندارد طبیعی است که چاره ای جز پیگیری رسانه ای و اعتراضات علنی نمی ماند. امیدواریم با پیگیری موضوع در کمیسیون اصل نود مسئله مشخص شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار