امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67148
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 98
به گزارش فارس، جواد کریمیان اقبال با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص گودبرداری ساختمان ها گفت : در این زمینه لایحه ای تهیه شد که در شورای شهر به ...

به گزارش فارس، جواد کریمیان اقبال با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص گودبرداری ساختمان ها گفت : در این زمینه لایحه ای تهیه شد که در شورای شهر به تصویب رسید و در نهایت توسط شهرداری نیز ابلاغ شده است.

وی افزود : بر این اساس ، لایحه تخریب و گودبرداری نیمه دوم امسال اجرایی شد  که در این لایحه مباحث مربوط به وظایف هر یک سازمان های مربوطه مشخص و چک لیستی در این زمینه به صورت سیستمی تهیه شده  که باید توسط مهندس طراح سازه ، شرکت های ژئوتکنیک تکمیل و بعد از تایید سازمان نظام مهندسی  در اختیار مهندس ناظر قرار خواهد گرفت .

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به روند تکمیل چک لیست های مرتبط با تخریب و گودبرداری اظهار کرد : این چک لیست ها به صورت  اتوماسیونی تهیه شده که به مهندس طراح ارائه می شود و توسط وی تکمیل  می شود و در کنار آن شرکت های ذی صلاح ژئوتکنیک نیز این چک لیست ها را  تکمیل می کنند تا در نهایت به تایید سازمان نظام مهندسی برسد و بعد آن برای اجرا در اختیار مهندس ناظر و شهرداری قرار خواهد گرفت .

کریمیان اقبال خاطر نشان کرد : در این لایحه وظایف هر یک از سازمان ها مشخص شده و بر اساس این وظایف ، چک لیست های مرتبط با بخش های مختلف تکمیل و مورد بررسی قرار می گیرد .

وی با اشاره به وظایف شهرداری در این زمینه اظهار کرد : بعد از این که این وظایف توسط سازمان نظام مهندسی تایید شد ، در اختیار مهندس ناظر قرار می گیرد تا کیفیت را در زمان اجرا نظارت کند و شهرداری نیز نظارت عالیه و کنترل را در زمینه کمیت و اجرای صحیح بر عهده خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها