امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67151
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
صالح اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس ضمن تشکر از رئیس جمهور برای حضور در بیستمین جشنواره مطبوعات در میان خانواده و اهالی رسانه اظهار داشت: ...

صالح اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس ضمن تشکر از رئیس جمهور برای حضور در بیستمین جشنواره مطبوعات در میان خانواده و اهالی رسانه اظهار داشت: در چنین شرایطی انتظار از رئیس جمهور این است که زمانی که وی قرار است در میان اهالی مطبوعات حضور یابد، مقداری با سعه صدر بیشتری حضور یابند و مطالعات کارشناسی بیشتری درباره رسانه‌ها داشته باشند. به‌طوری‌که در نهایت نطق وی بر اساس دقت شکل گیرد.

رئیس جمهور با فضای رسانه، غریبه است

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی افزود: رئیس جمهور روز گذشته در بیستمین جشنواره مطبوعات به گونه‌ای درباره رسانه‌ها صحبت کردند که ناظران بیطرف احساسشان این بود که ایشان با فضای رسانه غریبه هستند و شناختی راجع به این فضا ندارند.

وی همچنین با اشاره به بخشی دیگر از صحبت‌های رئیس جمهور مبنی بر اینکه برخی رسانه‌ها دارای دژ پولادین هستند گفت: این طور نیست چرا که تمام گرایش‌های سیاسی و همچنین سلایق سیاسی و اجتماعی در کشور ما دارای نشریه و روزنامه و حتی خبرگزاری هستند.

به کاربردن ادبیات نظامی درباره رسانه‌ها، در شأن رئیس جمهور نیست

اسکندری با انتقاد از به کار بردن ادبیات امنیتی و نظامی درباره رسانه‌ها گفت: ادبیات امنیتی و نظامی را درباره رسانه‌ها بکار بردن در شان رئیس جمهور نیست البته مشاغل وی پیش از ریاست جمهوری بر حوزه تصمیمات استراتژیک بود و دوره‌ای هم در شورای عالی امنیت ملی فعالیت داشتند که بر همین اساس رئیس جمهور در این دو حوزه ارتباط کمتری با رسانه‌ها داشتند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی متذکر شد: این طور نیست که برای رسانه‌ها امنیت از پیش تعیین شده در نظر بگیریم.

رسانه‌هایی که از بودجه‌های میلیاردی و رانت‌های تبلیغاتی بهر‌ه‌مندند دارای دژ پولادین هستند

اسکندری افزود: دژ نظامی را بودجه‌های میلیاردی و رانت‌های تبلیغاتی در اطراف برخی رسانه‌ها ایجاد می‌کند که بعضا مشاهده می‌شود دولت به چند روزنامه یا رسانه خاص این بودجه‌ها را تخصیص می‌دهد.

به گفته این استاد دانشگاه، این بودجه‌های میلیاردی و رانت‌های تبلیغاتی دژ امنیتی در میان برخی رسانه‌ها  ایجاد می‌کند.

رسانه‌هایی که مورد کنایه رئیس جمهور بودند، کارنامه درخشانی در مبارزه با مفاسد اقتصادی دارند

اسکندری در ادامه با اشاره به بخش دیگری از سخنان رئیس جمهور مبنی بر افشاگری رسانه‌ها درباره مفاسد اقتصادی بیان داشت: روزنامه‌ها و خبرگزاری‌هایی که رئیس جمهور منتقد آنها بوده و با کنایه درباره آنها صحبت می‌کرد (رسانه‌های اصولگرا) در تمامی دولت‌ها در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی کارنامه درخشانی داشته‌اند.

وی بیان داشت: مبارزات رسانه‌های اصول‌گرا و رسانه‌های وابسته به دولت در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.

مبارزه با مفاسد اقتصادی، گزینشی نیست

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی یادآور شد: از رئیس جمهور انتظار داریم که برخی رسانه‌های وابسته به دولت را به منظور برخورد با مفاسد اقتصادی تشویق کند چرا که مبارزه با مفاسد اقتصادی نمی‌تواند گزینشی باشد.

اسکندری همچنین با اشاره به اهانت برخی رسانه‌ها به اصول اسلامی ادامه داد: در این میان نمی‌دانم برخی چه تلقی از مردم ایران دارند که به خودشان اجازه می‌دهند به مقدسات اهانت کنند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی اضافه کرد: به عنوان نمونه برخی رسانه‌ها لایحه قانون قصاص را غیر انسانی خواندند این در حالی است که این قانون زندگی وجود دارد.

وی متذکر شد: گذشت دوره‌ای که در مطبوعات و رسانه‌ها به مقدسات اسلامی و نصح صریح قرآن اهانت می‌شد.

اسکندری بیان داشت: ما نسل‌‌های جدید رسانه و رویش‌های رسانه‌ای جدید اجازه نمی‌دهیم نوعی اباحه‌گری سیاسی و مذهبی در کشور باب شود، همان اتفاقی که در دوران اصلاحات شاهد آن بودیم و هم اکنون عده‌ای از آنها در دامن آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها پنهان شده‌اند.

اسکندری با اشاره به عملکرد و موضع حضرت امام خمینی(ره) درباره برخورد با جریاناتی که در ابتدای انقلاب در خصوص لایحه قصاص، اضافه کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که باید در مورد این دسته از افراد حکم ارتداد جاری شود.

حکم ارتداد سنگین است یا توقیف روزنامه هتاک؟

وی ادامه داد: با چنین شرایطی آیا جاری شدن حکم ارتداد سنگین‌تر است یا بسته شدن یک روزنامه هتاک؟

این استاد دانشگاه در ادامه متذکر شد: اگر ملاک منطق ما سیره حضرت امام(ره) است، باید بیش از این‌ها حساسیت نشان دهیم.

آیا اعتدال نشان دادن چراغ سبز به حرمت‌شکنان است؟

اسکندری ابراز داشت: چراغ سبز نشان دادن به جریانات هتاک و حرمت شکن در شأن دولت اعتدال نیست و  با شعارهای تدبیر، امید و اعتدال همخوانی ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: آیا اعتدال چراغ سبز نشان دادن به حرمت‌شکنان جمهوری اسلامی است؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها