امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67164
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم امضای تفاهم‌نامه رسمی فی‌مابین ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم امضای تفاهم‌نامه رسمی فی‌مابین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان هاجر منطقه هفت در سخنانی اظهار داشت: باید توضیح دهیم مدرسه برای چه به وجود آمده و آموزش و پرورش چیست.

وی ادامه داد: حدود 100 سال پیش قدیمی‌ها گفتند آموختن برای دانستن است و حدود 80 سال پیش گفتند آموختن برای به کار بستن است و بعد از حدود 40 سال گفتند این دو لازم است و کافی نیست و اظهار داشتن آموختن برای زیستن بوده و کتابی با این موضوع نیز چاپ شد.

فانی افزود: حدود 15 سال پیش مجدداً این سؤال‌ها مطرح شد اما گفتند اینها کافی نیست و پاسخی با عنوان آموختن با دیگران زیستن است یعنی زندگی مسالمت‌آمیز مطرح شد.

وی گفت: این کاری که امروز انجام می‌شود حلقه با هم زیستن را کامل می‌کند و این حقوق شهروندی است و چند وقت دیگر نیز حقوق شهروندی را با معاون حقوقی رئیس‌جمهور امضاء می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان وظایف این وزارتخانه ادامه داد: آشنایی دانش‌آموزان با حقوق مردم و نعمات الهی و حقوق شهروندی از وظایف آموزش و پرورش بوده و از خروجی‌های این تفاهم‌نامه است.

وی به اهمیت تربیت اشاره کرد و افزود: تربیت زمینه‌سازی برای ایجاد رفتار مطلوب نسبتاً پایدار در دانش‌آموزان است و برای این رفتار چهار مرحله باید طی شود که شامل تغییر در دانش و اصلاح دانش دانش‌آموزان است و لازمه دانش، تغییر بینش و نگرش است و این بینش باید به رفتار تبدیل شود.

فانی با اشاره به لایه چهارم رفتار گفت: تغییر در رفتار گروهی و جهت‌دهی به جامعه به این سمت بوده است؛ در نتیجه کار آموزش و پرورش بسیار سنگین است و فرایند تغییر در رفتار و بینش و رفتار فردی و اجتماعی توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود و امیدواریم آموزش و پرورش وظیفه خود در حوزه محیط زیست را به خوبی انجام دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها