امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67169
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سید ابوالحسن موسوی خوشرو ظهر امروز در  همایش دانش‌آموزی در آموزشگاه شهید وزیری شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سید ابوالحسن موسوی خوشرو ظهر امروز در  همایش دانش‌آموزی در آموزشگاه شهید وزیری شهر بهار افزود: حفظ منابع طبیعی وظیفه‌ای همگانی در راستای توسعه پایدار و توجه به نسل فعلی و آتی کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی به یک عزم ملی نیازمند است، هدف اصلی از بزرگداشت هفته منابع طبیعی را ترویج و اشاعه فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی بین آحاد جامعه دانست.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهار افزود: اداره منابع طبیعی باید با اجرای برنامه‌های آموزشی و ترویجی، انگیزه حفاظت از منابع طبیعی را در بین اقشار مختلف جامعه تقویت کرده و زمینه مشارکت بیشتر مردم در امر حفاظت از عرصه‌های طبیعی را فراهم سازد.

امام جمعه بهار نیز در این همایش گفت: فضای سبز و منابع طبیعی از نعمت‌های بزرگ الهی بوده و حفظ درخت و منابع طبیعی از وظایف ماست و در این رابطه، باید اهتمام ویژه‌تری داشته باشیم و این کار را از مدارس باید آغاز کنیم و به کودکانمان این آموزش را ارائه دهیم.

حجت الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا اضافه کرد: مسئله منابع طبیعی به عنوان یکی از مسائل اصلی کشور باید مورد نظر باشد و مأموریت اصلی انسان در قبال طبیعت حفاظت، عمران و آبادانی آن است.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی نماد و سند قدرت خداوند است، ابراز کرد: اگر بخواهیم قدرت خدا را به خوبی درک کنیم باید به طبیعت و نعمت‌های بی‌شمار خداوند در طبیعت بنگریم.

امام جمعه بهار تصریح کرد: منابع طبیعی بیت‌المال است و باید با جدیت در حفظ و حراست از آن بکوشیم و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

وی بر ضرورت توجه بیش‌از پیش به درختکاری تأکید کرد و گفت: همه مردم باید در غرس‌کردن درختان و حفظ و نگهداری آن‌ها بکوشند.

حاتم‌نیا بیان داشت: با توجه به حساسیت‌های خاصی که در این زمینه وجود دارد مسئولان و مردم باید در امر درخت‌کاری پیشقدم شویم.
انتهای پیام/89028/س30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار