امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6717
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 97
مصطفی قلی خسروی در پاسخ به این سوال که جلسات تعیین نرخ تعزیرات اجاره بها از چه زمانی آغاز می‌شود افزود: زحمات وزیر راه و شهرسازی و معاون امور مسکن وی ...

مصطفی قلی خسروی در پاسخ به این سوال که جلسات تعیین نرخ تعزیرات اجاره بها از چه زمانی آغاز می‌شود افزود: زحمات وزیر راه و شهرسازی و معاون امور مسکن وی را در خصوص ساماندهی املاک و مستغلات نمی‌توان نادیده گرفت اما وقتی که سال اول اجرای این طرح نرخ 7 تا 9 درصد و سال گذشته هم نرخ اجاره بها 13 تا 15 درصد تعیین می شود می بینیم که چندان موفق نبوده است.

وی ادامه داد: در سال اول اجرای طرح مزبور دیدیم که با زور و فشار هم حتی بسیاری از مالکان به این طرح توجهی نکردند چرا که با دستور نمی‌توان مالک را به اجرای طرح ملزم کرد.
 
*عرضه می تواند بازار اجاره بها را به ثبات برساند

 رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که به هر حال بودن این طرح بهتر از نبودن آن است و دادن قیمت می‌تواند جلوی افزایش بیش از حد نرخ اجاره بها را بگیرد گفت: با این گونه طرح‌ها نمی‌توان اجاره بها را ساماندهی کرد.

خسروی ادامه داد: عرضه و تقاضا باعث خواهد شد نرخ اجاره بها به ثبات برسد و بازار اجاره ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه وقتی به دستورات گوش داده نشود بدتر است، گفت: قیمت ملک 100 درصد رشد پیدا کرده است حال چطور می‌توان با این گونه دستورات نرخ اجازه بها را کاهش داد.
 
* اجاره بها در تهران از شاخص تورم عبور کرده است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: قیمت اجاره بها در تهران در سال جاری نسبت به پارسال از شاخص تورم بیش از حدّ عبور کرده است.

خسروی در پاسخ به این سوال که اگر شما با طرح تعزیرات مخالف هستید چه راهکاری برای ساماندهی اجاره بها دارید گفت: همین ساخت و سارهای صورت گرفته می‌تواند با عرضه شدن بازار اجاره بها را به ثبات برساند.

*اجرای مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه یکی از ابزارهای مناسب

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که مشکل این است که مسکن احداث می‌شود اما عرضه نمی‌شود تاکید کرد: یکی از ابزارهای عرضه مسکن و خالی نماندن واحدهای ساخته شده اجرای مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه است. 

*در آمریکا مسکن خالی بماند سریعا تملک می شود

 خسروی افزود: در بسیاری از کشورهای پیشرفته مثل آمریکا هیچ مالکی نمی‌تواند واحد مسکونی خود را خالی نگه دارد.

وی ادامه داد: در آمریکا اگر خانه‌ای خالی از سکنه بماند این واحد مسکونی سریعاً تملک می‌شود.

خسروی اضافه کرد: طرح اخذ مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه می‌تواند بر ساماندهی اجاره‌بهای مسکن موثر واقع شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها