امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67177
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
تیمور خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: در راستای حمایت از بخش‌های خصوصی از قبیل هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و مجتمع‌های اقامتی و تفریحی ...

تیمور خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: در راستای حمایت از بخش‌های خصوصی از قبیل هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و مجتمع‌های اقامتی و تفریحی پرونده کامل طرح‌هایی که موفق به اخذ تسهیلات بانکی شده‌اند به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارسال شده است.

کارشناس گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: از ابتدای امسال این طرح آغاز شده و پس از طی مراحل طولانی و با همکاری بانک‌های عامل استان و مجریان موفق شدیم 230 میلیون تومان اعتبار برای اختصاص به این طرح‌ها جذب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا واحد تسهیلات و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان در صدد است با پیگیری‌های مجدانه نسبت به تحقق 100 درصدی یارانه‌ها اقدام کند.

وی در ادامه بیان داشت: این یارانه‌ها به طرح‌هایی پرداخت شد که قبلا از بانک‌های عامل استان تسهیلات دریافت کرده‌اند و به جهت بالا بودن سود و کارمزد این تسهیلات، سازمان مرکزی برای جبران آن، یارانه‌ای برای این طرح‌ها در نظر گرفت.

این اعتبارات برای اختصاص به طرح‌های زیرپوشش خود و بر اساس اولویت پرداخت کرد که استان کردستان نیز جزو اولین استان‌هایی بود که موفق به جذب و پرداخت این منابع کرده است.

آموزش راهنمایان مهمانان نوروزی کردستان 

کارشناس گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: در راستای جذب گردشگر به استان به راهنمایان مهمانان نوروزی کردستان در زمینه‌های مختلف گردشگری آموزش‌های لازم داده شده است.

خالدی افزود: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با همکاری جمعیت هلال احمر استان اقدام به برگزاری یک دوره آموزش با عنوان آموزش راهنمایان  نوروزی کرد که در این دوره‌ها تعداد 70 نفر از اعضای جمعیت هلال احمر استان که طی نوروز 93 وظیفه راهنمای گردشگران و مسافران را برعهده دارند در محل آمفی تئاتر جمعیت هلال احمر کردستان حضور داشتند.

وی در ادامه تصریح کرد: طی این دوره‌ها آموزش‌هایی همچون آشنایی با فنون راهنمای گردشگران، اصول و آداب معاشرت، آشنایی با صنعت گردشگری، بهداشت فردی و عمومی، شناخت جاذبه‌های استان به راهنمایان نوروزی داده شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این دوره قرار است در اکثر شهرستان‌های استان با همکاری جمعیت هلال احمر اجرا شود تا کردستان از تمامی جهات آماده پذیرایی و استقبال از مهمانان نوروزی باشد.
انتهای پیام/79002/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار