امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۲۳:۵۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 672
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 500
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، همایش روز هنر انقلاب اسلامی با حضور هنرمندان و مدیران عرصه فرهنگی کشور عصر ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، همایش روز هنر انقلاب اسلامی با حضور هنرمندان و مدیران عرصه فرهنگی کشور عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد.

«حمید شاه‌آبادی» معاون هنری ارشاد در ابتدای این مراسم اظهار داشت: واقعیت این است در حوزه‌ هنر انقلاب اسلامی در طول این سال‌ها خدمات زیادی ارائه شده است و هنر به عنوان ابزاری بی‌بدیل ایفای نقش کرده است.

*شاه‌آبادی: هنر دینی می‌تواند نصب‌العین هنرمندان قرار گیرد
 

وی با بیان اینکه وجود هدف و غایت در هدف متعالی هنر از ویژ‌گی‌های هنر انقلاب است، یادآور شد: هنر دینی می‌تواند نصب‌العین هنرمندان ما قرار گیرد.

شاه‌آبادی تصریح کرد: در حوزه انقلابی اسلامی یادآوری کنیم که چه کرده‌ایم، انتظارات حضرت امام و مقام معظم رهبری را برآورده کنیم و در چه طرازی از این مسیر قرار داریم باید در چنین روزی که بر هنر انقلاب نام گرفته است پاسخ این مسائل را بدهیم.
 

*هنری که ما دنبال آن هستیم بیانگر هنر انقلاب اسلامی است
 

معاون هنری ارشاد خاطرنشان کرد: این روز فرصت خوبی برای تبیین هنر انقلاب است و به گفته امام خمینی(ره) مبارزه و ستیزه‌جویی با استبداد را مد نظر قرار دهیم البته این موضوع را شهید آوینی پیگیری کرد.

وی با بیان اینکه آوینی معتقد بود هنر نباید به تکنیک اختصاص یابد و تعهد و عقیده را هم باید در نظر بگیریم،‌ گفت: کارهای اسلامی در طول این سه دهه کم نبوده است هنری که ما دنبال آن هستیم بیانگر هنر انقلاب اسلامی است و البته با آن فاصله داریم.

شاه آبادی یادآور شد: اگر می‌خواهیم در این زمینه حرفی داشته باشیم باید برگردیم به تربیت هنرمند متعهد در این سال‌ها تاسیس دانشگاه امام صادق می‌توانست نیروی مدیریت انقلاب باشد ما در تاسیس هنر نیازمند دانشگاه هنر اسلامی هستیم و برای این هدف غایی در این همایش است که دست پیدا می‌کنیم. باید تمام افراد تلاش کنند و ضرورت وجود این مراکز لازم است.

**حسینی:هنرمندان ما باید تکلیف خودشان را مشخص کنند
 

«سید محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم اظهارداشت: هنرمندان ما باید تکلیف خودشان را مشخص کنند یکی شهید آوینی می‌شود و یکی مخملباف. این فاصله را باید در نظر گرفت یکی اوج عزت و دیگری حضیض ذلت یکی سعادت و دیگری شقاوت یکی هدایت و دیگری ضلالت، این فاصله را باید در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه امسال باید حماسه آفرینی کرد، گفت : آوینی با روحیه تعهد، ایثار، غیرت، مقاومت و امید را تا آخرین لحظه زنده می‌کرد. شهادت او مهر تائیدی بود بر اخلاص این استاد بزرگوار.

حسینی با سرودن اشعاری درباره آوینی یادآور شد: به گفته امام راحل تنها هنری مورد قبول است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی باشد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها