امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6720
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مخزن ذخیره سازی گاز شوریجه استان خراسان رضوی دومین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مخزن ذخیره سازی گاز شوریجه استان خراسان رضوی دومین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی در کشور است که در دو فاز 2.4 میلیارد متر مکعبی در حال احداث است که براساس برنامه قبلی قرار است تا خرداد ماه جاری این مخزن نیز به بهره‌برداری برسد.

ظرفیت فعلی این مخزن برای تزریق گاز 10 میلیون متر مکعب در روز است که در فاز دوم به 20 میلیون متر مکعب و در فاز سوم به 40 میلیون متر مکعب می رسد.

این مخزن دارای پالایشگاهی به ظرفیت 20 میلیون متر مکعب در روز است که 80 درصد کالاهای مورد استفاده در آن ساخت داخل است.

ایران با بهره‌برداری از طرح ذخیره سازی گاز طبیعی در شوریجه استان خراسان رضوی، در میان کشورهای جهان به رده پنجم صعود می‌کند.

در حال حاضر  600 مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی با مجموع ظرفیت 331 میلیارد متر مکعب گاز در سراسر جهان  وجود دارد که آمریکا با 385 مخزن و با ظرفیت ذخیره سازی 121 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی 35 درصد ذخیره سازی گاز جهان را در اختیار دارد و ایران با افتتاح نخستین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی در سراجه قم در بین 33 کشور دارای این تکنولوژی در رده 19 جهان قرار گرفت.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها