امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67202
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «اسرار العربیة»، در هفت ماه گذشته وزارت اوقاف عربستان اقدام به کنترل شدید محتوای خطبه‌های نماز جمعه در سراسر این ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «اسرار العربیة»، در هفت ماه گذشته وزارت اوقاف عربستان اقدام به کنترل شدید محتوای خطبه‌های نماز جمعه در سراسر این کشور کرده است.

وزارت اوقاف مدعی است که نمازهای جمعه، نباید رنگ و بوی سیاسی به خود بگیرد و خطیبان صرفا باید در مورد مسائل شرعی و آیات قرآن صحبت کنند.

این نهاد حکومتی تاکنون 30 خطیب نماز جمعه را احضار کرده و به آنان اخطار داده است.

عبدالمحسن آل الشیخ معاون امور مساجد وزارت اوقاف عربستان در این باره گفته است:‌ «این موضوع، از هفت ماه پیش شروع شده است.»

این مقام سعودی در ادامه گفته است: «مردم به این صحبت‌ها نیاز ندارند و باید در خطبه‌های نماز جمعه مسائل شرعی گفته شود.» در این میان عده‌ای از این خطیبان جمعه، دستگیر شده و عده دیگر نیز تعهد داده‌اند که دیگر سخنی از مسائل سیاسی بر روی منابر به زبان نیاورند.

«عبدالمحسن آل الشیخ» در توجیه این طرح، می‌گوید: «این به این معنی نیست که خطیبان، واقعیت‌ها را نگویند، بلکه منظور این است که آن‌ها باید خود را داخل جناح‌های سیاسی و جهتگیری‌های گروهی نکنند.»

عربستان سعودی از جمله کشورهایی است که مردم آن به شدت احساس به انجام اصلاحات ریشه‌ای در خاندان حاکم و سیستم حکومتداری آن می‌کنند. موضوعی که آل سعود از زمان شروع بیداری اسلامی در منطقه، با توسل به هر حربه‌ای سعی داشته مقابل تحقق آن بایستد. 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها