امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67204
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الجزیرة»، اقدام عربستان سعودی در قرار دادن برخی گروه‌ها و جنبش‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الجزیرة»، اقدام عربستان سعودی در قرار دادن برخی گروه‌ها و جنبش‌های اسلامی  در فهرست گروه‌های تروریستی خشم جماعت «الحوثی» در یمن را برانگیخت و این اقدام ریاض را هدف قرار دادن انقلاب یمن توصیف کرد.

عربستان سعودی، جماعت الحوثی را در کنار جماعت اخوان المسلمین، القاعده، داعش و جبهة النصرة سوریه قرار داده و همه را در فهرست گروه‌های تروریستی معرفی کرده است.

این اقدام ریاض شگفتی بسیاری از تحلیلگران را نیز برانگیخته است زیرا در این تصمیم به طور مشخص اخوانی‌ها نشانه گرفته شده‌اند اما هیچ حرفی از حزب‌الله عراق که مسئولیت شلیک خمپاره به سوی مرزهای عربستان را برعهده گرفته یا حزب‌الله لبنان به میان نیامده است.

در این میان حوثی‌ها قرار گرفتن خود در فهرست گروه‌های تروریستی عربستان سعودی را رد کرده و این اقدام را خصمانه توصیف کرده‌اند.

«عبدالسلام» سخنگوی حوثی‌ها اعلام کرد: ما این اقدام عربستان را به طور کلی رد می‌کنیم و معتقدیم که اتهام تروریسم باید به دشمن اسرائیلی که تمام مقدسات اسلامی را زیر پا گذاشته و سرزمین فلسطین را اشغال کرده، وارد شود. این اعلام سعودی‌ها با تمام اصول حسن همجواری در تناقض است. ریاض در واقع انقلاب تغییر در یمن و انقلابیون از جمله حوثی‌ها را نشانه گرفته است.

وی اظهار داشت: ریاض با وجود انقلاب مردمی یمن و سقوط دولت «صالح» همچنان برای خود در یمن حق قیمومیت قائل است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها