امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67212
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، تظاهرات در الجزایر در اعتراض به نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور این کشور در انتخابات ریاست ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، تظاهرات در الجزایر در اعتراض به نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور این کشور در انتخابات ریاست جمهوری آوریل آینده ادامه دارد.

ده ها تن از نیروهای انتظامی در استان های البویرة و تیزى وزو و بجایة با برپایی تجمع های اعتراض آمیز خواستار مطالبات مالی شدند که از سه سال پیش معلق باقی مانده و از سوی دیگر مخالفت خود را با نامزدی بوتفلیقه اعلام کردند.

نیروی انتظامی یکی از سرویس های امنیتی در الجزایر بوده که از سوی دولت منحل شده است و اعضای آن تصمیم دارند روز چهارشنبه تظاهرات بزرگی را با پای پیاده به سوی پایتخت الجزایر برپا کنند تا مخالفت خود را با وضعیتی که در آن به سر می برند اعلام کنند و خواستار تغییر نظام حاکم بر این کشور شوند.

رئیس جمهور 77 ساله الجزایر که 15 سال است زمام قدرت در این کشور را در اختیار دارد دوشنبه گذشته در شورای قانون اساسی نامزدی خود را برای چهارمین دوره ریاست جمهوری اعلام کرد.

اگر بوتفلیقه در انتخابات آینده پیروز شود، برای چهارمین دوره پیاپی رئیس جمهور الجزایر خواهد بود.

این در حالی است که بوتفلیقه یک دوره طولانی بیماری را در فرانسه گذرانده و حتی پس از بازگشت به الجزایر برای مدتی طولانی دور از انظار بوده است و همین امر تردیدهای زیادی را در محافل سیاسی و رسانه ای داخلی و خارجی الجزایر درباره توانایی او برای اداره امور کشور ایجاد کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها