امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67218
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفترمطبوعاتی ریاست امنیت ملی افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفترمطبوعاتی ریاست امنیت ملی افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان یک گروه هفت نفری از شبه‎نظامیان طالبان را همراه با یک خودرو مملو از مواد منفجره و تعدادی جنگ افزار سبک و سنگین در ولایت «قندهار» در حنوب افغانستان دستگیر کردند.

براساس این اطلاعیه، افراد دستگیر شده  قصد حمله به گردهمایی کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان را داشتند.

کشته شدن 2 غیرنظامی در جنوب افغانستان

«ضیا درانی»، سخنگوی پلیس ولایت «قندهار» در جنوب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که بر اثر انفجار مقداری مواد منفجره در یک مغازه آهنگری در منطقه «اسپین بولدک» این ولایت، 2 نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته درانی، کشته شدگان عضو یک خانواده بودند که در این مغازه آهنگری کار می‌کردند.

کشته شدن 8 شبه‎نظامی طالبان در نقاط مختلف افغانستان

دفترمطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولایت‎های «کنر»، «قندوز»، «قندهار»، «زابل» و «هلمند» در 24 ساعت گذشته هشت شبه‏‎نظامی طالبان کشته و شش نفر دیگر دستگیر شدند.

براساس این اطلاعیه، چهار حلقه مین و مقداری مواد منفجره از منطقه «خواجه عمری» ولایت «غزنی» نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

دستگیری 2 سارق مسلح در شمال افغانستان

«احمد جاوید بشارت»، سخنگوی پلیس ولایت «بغلان» در شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که 2 سارق مسلح که از چندی قبل در مسیر «پلخمری – قندوز» اقدام به سرقت می‌کردند توسط نیروهای امنیتی افغان دستگیر شدند.

به گفته بشارت، از این افراد تعدادی جنگ افزار نیز بدست آمده است.

کشته شدن 13 شبه‎نظامی طالبان در جنوب افغانستان

دفترمطبوعاتی والی ولایت «هلمند» در جنوب افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد در نتیجه عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی افغان در منطقه «گرشک» این  ولایت  13 شبه‎نظامی طالبان کشته شدند.

براساس این اطلاعیه، 350 حلقه مین نیز به دست نیروهای امینتی افغان افتاده است.

در این اطلاعیه آمده است که در یک حمله شبه‎نظامی طالبان به پاسگاه امنیتی در این ولایت نیز یک پلیس و 2 شبه‎نظامی کشته شده‌اند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها