امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67220
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از ظهر روز جاری با علی شمخانی نماینده مقام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از ظهر روز جاری با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شمخانی با استقبال از تمایل و تحرک کشورهای اروپایی برای آغاز دور جدیدی از همکاری‌های سیاسی و اقتصادی با جمهوری اسلامی، فرجام مذاکرات هسته‌ای را آزمون بزرگی برای ارزیابی کمیت و کیفیت همکاری‌های آتی ایران و اتحادیه اروپا است.

دبیر شورایعالی امنیت ملی، سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران را فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر وی با واقعیت‌ها و شرایط حاکم بر جامعه ایران عنوان کرد و با اشاره به ثبات، امنتی و رفاه مناسبی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد اظهار داشت:‌مذاکره و گفت‌وگو بر اساس منطق،‌احترام متقابل و تأمین منافع در تمامی ادوار راهبرد اصولی ایران بوده است و در این چارچوب آماده همکاری و تعامل سازنده با کشورهای مختلف هستیم.

شمخانی صداقت، شفافیت و تعهد به اجرای توافقات را لازمه مفاهمه و ایجاد درک متقابل نیست به اقتضائات و ضرورت‌های همکاری مشترک عنوان رکد و با انتقاد از گفتار و رفتار غیر سازنده برخی چهره‌های افراطی که منافع خود را در بی‌ثبات‌سازی محیط بین‌المللی جستجو می‌کنند افزود: استقلال رأی و عدم تأثیرپذیری از لابی‌های ضد ثبات شرط لازم برای حرکت در مسیر دستیابی به توافقات سازنده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی، حوزه‌های همکاری میان جمهوری اسلامی و اتحادیه اروپا را بسیار متنوع و گسترده عنوان کرد و با ابراز نگرانی در خصوص بحران جاری در سوریه، ضرورت تلاش همه جانبه برای پایان دادن به فجایع انسانی در این کشور اظهار داشت: مداخله غیرسازنده برخی کشورها در سوریه و استفاده ابزاری از تروریسم، موجب تصاعد بحران و شکل‌گیری کانون‌های خشونت غیرقابل کنترل در منطقه شده است.

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی نیز در این دیدار با اشاره به افزایش چشمگیر رفت و آمد مقامات کشورهای اروپایی به ایران طی چند ماه گذشته، بازسازی روابط آسیب‌دیده میان اتحادیه اروپایی و ایران را از اولویت‌های پیش روی اعضای این اتحادیه عنوان کرد و اظهار داشت: گفت‌وگو و همکاری برای دستیابی به توافقات پایدار تنها در صورتی محقق خواهد شد که حقوق تکالیف طرفین همکاری به صورت دقیق تعیین شده و به مورد اجرا گذارده شود.

وی با ابراز خرسندی از سفر به ایران و گفت‌وگوهای مفید و سازنده با مقامات کشورمان، افق همکاری‌های آتی را روشن و امیدوار کننده عنوان کرد و اظهار داشت: ‌حفاظت از دستاوردهای حاصل از مذاکرات و توافقات مشترک و تداوم روند گفت‌وگو و مفاهمه،‌نیازمند اعتماد به نفس و تلاش خستگی ناپذیر مجموعه طرف‌های همکاری است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها