امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67251
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 98
آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: فرهنگ ...

آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: فرهنگ مجموعه بینش‌ها، دانش‌ها و ارزش‌هاست و این مجموعه شکل دهنده فرهنگ یک فرد و یک جامعه است بنابراین نقش فرهنگ یک نقش کلیدی است.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما قبل از آنکه انقلاب سیاسی یا انقلاب اقتصادی باشد انقلاب فرهنگی است؛ یعنی این تحول در فرهنگ شکل گرفت و به عنوان شالوده انقلاب مطرح شد، اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند رخنه در فرهنگ قابل جبران نیست و مانند رخنه اقتصادی نیست که با سبد کالا بتوان آن را جبرانش کرد گویای کلیدی بودن و شالوده بودن فرهنگ است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: دغدغه مقام معظم رهبری هم همین است که کسانی با قلم و هنر خود رخنه در فرهنگ انقلابی ملت به وجود نیاورند، فرهنگی که با دین، احکام دینی، فرهنگی که با عدم اختلاط محرم و نامحرم، با نفرت از استکبار، عشق به خدا و شهادت شکل گرفته، این فرهنگ آسیب نبیند.

وی تصریح کرد: نگرانی مقام معظم رهبری نیز آسیب دیدن مقولات اصلی فرهنگی دینی و انقلابی ما است بنابراین این دغدغه با این رفع می‌شود که مسئولان فرهنگی ما حساسیت بایسته داشته باشند و از لیبرالیسم فرهنگی و تساهل و تسامح فرهنگی دوره اصلاحات دوری کنند و گرنه اگر لیبرالیسم فرهنگی یا آن تساهل و تسامح زنده شود قطعاً رخنه در فرهنگ ما و در نتیجه رخنه در شالوده انقلاب پدید خواهد آمد.

آیت‌الله خاتمی در پایان گفت: تردید ندارم دشمنان برای ایجاد این رخنه، خیز گرفته‌اند و آنچه که آنها را زمین‌گیر می‌کند حساسیت بایسته مسئولان فرهنگی کشور است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها