امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67285
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ‌سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد در حاشیه  مراسم بزرگداشت سیمین ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ‌سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد در حاشیه  مراسم بزرگداشت سیمین دانشور که در خانه هنرمندان برگزار شده بود در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات پاسخ گفت.

* هیات امنای جدیدی برای بنیاد ادبیات داستانی انتخاب شده‌اند/ اساسنامه بنیاد فردا بررسی می‌شود

وی درباره انتخاب هیات امنای جدید بنیاد ادبیات داستانی ایران گفت: هیات امنای جدیدی برای بنیاد ادبیات داستانی انتخاب شده‌اند که این هیات نیز مدیرعامل جدید را انتخاب خواهند کرد. در جلسه فردا علاوه بر این موضوع، بحث اصلاح اساسنامه بنیاد نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

* متولیان فرهنگ باید به تاکیدات رهبر انقلاب توجه کنند و این نگرانی را دریابند و چاره‌اندیشی کنند

صالحی در بخش دیگری از اظهارات خود در پاسخ به سوالی در خصوص نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ افزود: ایشان به عنوان کسی که به طور جدی در حوزه فرهنگ صاحب‌نظر و خبیر هستند، در دوره‌ها و برهه‌های مختلف نظر خودشان را ابراز کرده‌اند. به درستی این باور را دارند که فرهنگ بنا و بنیاد توسعه اجتماعی و هویتی کشور است. طبعا هر اتفاقی که در حوزه فرهنگ بیفتد از اهمیت والایی برخوردار است. اگر در حوزه‌های دیگر اتفاقات دیگری بیفتد امکان بازگشت دارد اما در فرهنگ به خاطر ماندگاری و تاثیرات گسترده‌اش چنین نیست. کم‌کاری‌ها در این حوزه هم تاریخی است نه کوتاه مدت. در سخنان اخیر ایشان هم طبعا باید متولیان فرهنگ توجه کنند و این نگرانی را دریابند و چاره‌اندیشی کنند.

* برنامه‌های معاونت فرهنگی در پاسخ به نگرانی‌های اخیر رهبر انقلاب

صالحی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برنامه‌های معاونت فرهنگی در پاسخ به نگرانی‌های اخیر رهبر انقلاب نیز گفت: برنامه‌هایی از قبل در ارشاد شروع شده بود که با صحبت‌های جدید ایشان، کار جدی‌تر شد. کارگروهی درباره نگاه ایشان در بحث کتاب و کتابخوانی در خانه کتاب راه‌اندازی شده بود. به طور طبیعی و قطعی ایشان از کتاب‌شناسان جدی ایران هستند و یک سرمایه اجتماعی در حوزه کتاب شناخته می‌شوند. نوع نگاه ایشان به کتاب و کتابخوانی و اینکه چگونه می‌شود کتاب و کتابخوانی را وارد فضای جدی کشور کرد، اهمیت زیادی دارد. با بررسی‌هایی که صورت خواهد گرفت امیدواریم بتوانیم قدمی در تحقق رهنمودها و مطالبات ایشان برداریم.

* بودجه بنیاد ادبیات داستانی/ استقبال از ساخت فیلم سینمایی «سووشون»

معاون امور فرهنگی ارشاد در پاسخ به سوال دیگری درباره عدم پرداخت بودجه بنیاد ادبیات داستانی در سال جاری نیز گفت: در سال جاری 30 تا 40 درصد اعتبار مصوب شده بودجه معاونت فرهنگی محقق شد که ما هم بر همین مبنا مجبور شدیم بر بودجه زیرمجموعه‌های معاونت از جمله بنیاد را پرداخت کنیم.

عباس صالحی هم در پاسخ به سوالی در خصوص ساخت فیلم سینمایی بر اساس اقتباس از رمان «سووشون» نیز گفت: پیشنهاد خوبی است که بررسی خواهد شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار