امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67309
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد اسفندیاری در نشست خبری کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام که امروز ...

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد اسفندیاری در نشست خبری کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام که امروز برگزار شد، اظهار داشت: بعد از برگزاری یادواره شهید «سلیمان ‌خاطر» در هفته گذشته بازخوردهایی را در رسانه‌های خارجی و به خصوص رسانه‌های مصری و رسانه‌های وابسته به آل سعود و جریان‌های وهابی داشتیم.

وی با اشاره به نگاه مردم مصر نسبت به صهیونیست‌ها ادامه داد: مصر نشان داده که بیشتر مردم و ارتشیان آن ضدصهیونیست هستند و اگر زمینه فراهم شود می‌توانند به کمک سایر کشورهای اسلامی صهیونیست‌ را زمین‌گیر کنند.

دبیر کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام خاطرنشان کرد: در ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اولین کاری که مردم انجام دادند این بود که سفارت اسرائیل را تعطیل کرده و آن را تبدیل به سفارت فلسطین کردند؛ در واقع نخستین کشوری بودیم که سفارت فلسطین را دایر کردیم.

اسفند‌یاری یادآور شد: در دوران پهلوی هم علی‌رغم وابستگی این رژیم به صهیونیست‌ها خیلی از روابط به صورت پنهانی انجام می‌گرفت چرا که رژیم پهلوی از ترس مردم جرات نداشت علنی با آنها روابط داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر معرفی شهدای جهان اسلام گفت: این شهدا در راه آرمان فلسطین به شهادت رسیده‌اند و جوانان مصری که دولت سرسپرده مبارک را سرنگون کردند از شهید سلیمان‌خاطر الگو گرفتند.

* خیابانی به نام شهید «مالکوم شباز» نامگذاری شود

دبیر کنگره بیان داشت: در حال حاضر خیابان‌های فتحی شقاقی، خالد استانبولی، سلیمان‌خاطر در ایران نامگذاری شده است و از شهرداری درخواست می‌کنیم که خیابانی را به نام شهید آمریکایی «مالکوم شباز» نامگذاری کنند.

وی افزود: شهید مالکوم شباز مانند سلیمان خاطر از شهدای جهان اسلام است که تهمت‌های زیادی به او و خانواده‌اش وارد شد و سعی کردند تا نام نیک از این شهدا در بین ملت نباشد. اینها شیوه غرب است و نمی‌خواهند این شهدا به عنوان الگو معرفی شوند چرا که آنها بهترین الگو برای مبارزه و مقاومت هستند لذا رسانه‌های صوتی و تصویری باید تلاش کنند که شهدای جهان اسلام را معرفی کرده و از دین شیوه غرب عبور کند.

* راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام

اسفندیاری بیان داشت: در راستای معرفی شهدای جهان اسلام پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام تا فروردین 1393 به زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی راه‌اندازی خواهد شد.

* برگزاری یادواره راشل کوری در دانشگاه تهران

وی گفت: یکی از کسانی که در راه آرمان فلسطین به شهادت رسید دانشجوی فرهیخته آمریکایی به نام «راشل کوری» بود که توسط بلدوز‌رهای اسرائیلی در سرزمین فلسطین به صورت وحشیانه‌ای شهید شد. امروز باید رسانه‌های ما از «کاترین اشتون» شعارهای دفاع از حقوق بشر می‌دهد، این سوال را پرسید که آیا راشل کوری بشر نبود و چرا اینگونه توسط اسرائیل به شهادت رسید؟!

دبیر کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام افزود: در راستای بزرگداشت شهید راشل کوری، مراسمی در روز 25 اسفند ماه جاری در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

اسفندیاری از برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای جهان اسلام در اواخر سال 93 خبر داد و گفت: در اردیبهشت ماه سال آبنده نیز نخستین سالگرد شهید مالکوم شباز برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها