امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67310
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، محمدعلی جوادی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیر کل جهاد کشاورزی استان فارس اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، محمدعلی جوادی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیر کل جهاد کشاورزی استان فارس اظهار داشت: در سال 92 ملت ایران حماسه سیاسی آفرید و با تدابیر رهبر معظم انقلاب حماسه اقتصادی در پی آن است.

وی افزود: بخش عمده‌ای از اقتصاد مقاومتی به وزارت جهاد کشاورزی باز می‌گردد و  امید است که از طریق بازسازی، نوسازی و تحول در کشاورزی کشور، این مهم اتفاق بیافتد.

جوادی ادامه داد: استان فارس قطب بزرگ کشاورزی کشور و 43 درصد صادرات غیر نفتی آن در بخش کشاورزی است .

وی خاطرنشان کرد: حدود 11 درصد تولید محصولات کشاورزی کشور متعلق به فارس است و این استان در تولید برخی محصولات رتبه نخست را دارا بوده و 30 درصد اشتغال فارس نیز در اختیار این بخش است.

این مسئول بیان کرد: طرح‌های محوری زیادی در این استان انجام شده که طرح کاداستر از آن جمله است و باید به صورت ملی در کشور اجرا شود و در این زمینه باید از مهندس مهرزاد خرد مدیر کل پیشین جهاد کشاورزی فارس تشکر کرد که در این طرح موفق عمل کرد.

وی ابراز داشت: برای بهبود موقعیت کشاورزی کشور باید به سمتی برویم که ضریب بهره‌وری را بالا ببریم و تغییر شکل آبیاری را سرلوحه کار قرار دهیم.

نحوه بیان اعداد فریبنده است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به مسائل رخ داده در جهاد کشاورزی فارس گفت: اگر تعداد سال‌های گذشته از هجرت پیامبر اکرم(ص) به دقیقه محاسبه شود رقم بسیار بزرگی به دست می‌آید.

وی افزود: بعضی اوقات ما با اعداد درست برخورد نکرده و گمان می‌کنیم اگر اعداد را بر هم سوار کنیم، مشکلی نیست.

جوادی ادامه داد: به طور قطع این کشور قانون دارد و هر کس تخلف کرد مورد برخورد واقع می‌شود، اما حقوق بعضی از این دوستان در عرض 30 سال با احتساب پاداش از یک میلیارد کمتر است.

وی تصریح کرد: چطور می‌توانیم قبل از آن که چیزی اثبات شود برخی مطالب را طرح و قصاص قبل از حنایت کنیم.

جوادی خاطرنشان کرد: در مسائل فقهی اگر کسی حتی به اعدام محکوم شود و ماموری به اشتباه به فرد اعدامی سیلی بزند باید حد زده شود اما در این زمینه تیتر روزنامه‌ها به سمتی رفت که خدمات 2 هزار کارمند خدوم جهاد نادیده گرفته شد.

وی ابراز داشت: کسی منکر برخورد با تخلف نیست و هر چند امید به برائت داریم، اما اینکه موضوع اثبات نشده را با بزرگنمایی اعداد به یک نفر نسبت دهیم، صحیح نیست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه افزود: از مدیر کل جدید جهاد کشاورزی فارس درخواست می‌کنیم برای وضعیت درونی سازمان وقت بیشتری بگذارند و ما نیز از وزارتخانه کمک می‌کنیم تا مباحث حقوق، اضافه کار، پاداش به موقع، مسکن و ... کارکنان حل شود تا با ایجاد آرامش وضعیت کار در بخش کشاورزی رونق یابد.

وی با بیان این که جهاد کشاورزی فارس نیاز به آرامش، همکاری و تقویت روحیه دارد، اظهار داشت: به کارکنان جهاد کشاورزی فارس اعلام می‌کنیم خدمات گذشته شما را فراموش نکرده و امید داریم این مجموعه با مدیریت دکتر محمد مهدی قاسمی و با همدلی و همکاری مسئولان و نمایندگان این استان در تمام ابعاد رشد سریعی داشته باشد.

به گزارش فارس، در این مراسم سخنان کوتاه محمدحسن طلعتی سرپرست 57 روزه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با تشویق‌های ممتد کارکنان همراه بود.

آیت‌الله علی موحد نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی فارس در بخشی از سخنان خود جدا شدن از جهاد کشاورزی را به مثابه جشن عروسی فرد دانست.

آیین تودیع و معارفه در فضای سالن منابع طبیعی برگزار شد که با توجه به تعداد حضار، بسیاری از مدعوین سرپا ایستاده و برخی بر کف سالن نشسته بودند.

انتهای پیام/2448/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار