امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67313
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 36
آیت‌‌الله عباس کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه دغدغه‌های فرهنگی رهبری ریشه‌دار است، اظهار کرد: ایشان از پایان دوران دفاع ...

آیت‌‌الله عباس کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه دغدغه‌های فرهنگی رهبری ریشه‌دار است، اظهار کرد: ایشان از پایان دوران دفاع مقدس بر مسئله تهاجم فرهنگی، شبیه خون فرهنگی و جنگ نرم تاکید کردند و خطر رخنه فرهنگی دشمنان را همواره گوشزد می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: برای برون‌رفت از این وضعیت بر مسئله وجود قرارگاه فرهنگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، توجه به مسئله راهبردی فرهنگ عمومی، مهندسی فرهنگی و تدوین سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش تاکید کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ایشان بر توجه به مسئله معنویت و اخلاق در فعالیت‌های دانشجویی، لزوم توجه به مقوله افسران مقابله با جنگ نرم، مسئله سبک زندگی اسلامی، ارتقای سطح معرفت دینی و ایجاد سامانه و شبکه صالحین برای تعمیق معرفت دینی و تقویت ابعاد تربیتی و بصیرت‌افزایی تاکید کردند.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری به مسئله مسجد، اقامه نماز و توجه به فرهنگ خانواده و استحکام بنیاد خانواده توجه داشتند.

کعبی با بیان اینکه دغدغه‌های فرهنگی و اهتمام رهبری به مسئله فرهنگ یک امر دیرپاست گفت: رهبر در جلسه شورای انقلاب فرهنگی فرموده بودند که مسئله فرهنگ حاشیه نیست بلکه متن و زیربناست و تاکید کردند که در بودجه‌های سالانه پیوست فرهنگی مورد توجه واقع شود.

وی یادآور شد: البته رهبری در کنار این هشدارها، اعلام خطرها، هدایت‌ها و توجه‌های فرهنگی، همواره نسبت به رویش‌های فرهنگی در بین نسل جوان، مومن و انقلابی توجه ویژه داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تحولات اساسی جهان نسبت به شرایط بین‌الملل در حال وقوع است گفت: این تحولات و دگرگونی‌ها را باید بشناسیم و بدانیم امروز چه وظیفه‌ای بر عهده داریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز نظام استکباری با بحران‌های اقتصادی، ‌اخلاقی، هویتی، خانوادگی و اجتماعی رو به رو است و مانند موریانه‌ای است که در چوب نفوذ کرده باشد، تمدن مادی مغرب زمین دچار پوسیدگی شده است.

کعبی عنوان داشت: در این هم‌آوردی بین اسلام تمدن‌ساز و در برابر تمدن مادی مغرب زمین ظرفیت‌های نظام جمهوری اسلامی به شکل رو به رشد در حال پیشرفت است و نظام استکباری رو به شکست و افول است.

وی ادامه داد: در این هم‌آوردی باید مرزبندی صریح و صحیح با دشمنان اسلام و انقلاب داشته باشیم به طوری که این مرزبندی مورد توجه ویژه رهبری بود بنابراین در این بخش مسئولان و ملت باید حالت فعال به خود بگیرند و با شجاعت در برابر زیاده‌خواهی مستکبران بایستند و وحدت و انسجام داخلی را حفظ کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولان، نخبگان و اندیشمندان مخاطبان اصلی سخنان رهبری هستند گفت: مردم و مسئولان باید در زمینه تقویت باورها و ارزش‌های اسلامی در چارچوب رهنمودهای رهبری عمل کنند.

انتهای پیام/78003/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها