امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67333
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 31
«محمود الزهار»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه در واکنش به اظهارات اخیر «علی ...

«محمود الزهار»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه در واکنش به اظهارات اخیر «علی لاریجانی»، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران گفت: این موضع‌گیری، موضعی پیش بینی شده و مورد انتظار از جمهوری اسلامی بود و برای حماس غافلگیر کننده نیست.

لاریجانی دو شب پیش در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای المیادین گفته بود که رابطه ایران و حماس به شکل سابق خویش بازگشته و تهران از آن به عنوان یکی از جریان‌های مقاومت حمایت می‌کند.

الزهار گفت: جنبش حماس و ایران هر یک گام‌هایی برداشته‌اند و در آینده شاهد تغییر و تحول در این رابطه خواهیم بود، بدون اینکه بیش از این توضیحاتی ارائه دهد.

اما در خصوص رابطه حماس با دمشق و حزب الله، الزهار اذعان کرد که این موضوعی پیچیده است، ولی تاکید کرد که رابطه جنبش با تمام طرف‌های عربی باید حسنه باشد، بدون اینکه این رابطه به دخالت در امور داخلی آنها منتهی شود.

وی درباره گام‌هایی که حماس برای بهبود رابطه خود با قاهره اتخاذ کرده و در این اواخر به شدت تیره شده گفت که فعلاً درحال دریافت این پیام‌ها و خبرها هستیم، اما هنوز عملی نشده است.

الزهار در این‌باره توضیح داد: حملات سنگینی از سوی مصر به ویژه روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه و نیروهای امنیتی رژیم سابق علیه جنبش حماس را شاهد هستیم و در این چنین شرایطی بالطبع هیچ تماس تاثیرگذار یا پیشرفت قابل توجهی انجام نشده است.

الزهار اظهارات منسوب به وی مبنی براینکه قاهره نقش خود را در پرونده آشتی ملی فلسطینی از دست داده تکذیب و تاکید کرد: خارج کردن حماس از دایره فعالیت در مصر پس از حکم دادگاه این کشور تاثیری منفی بر قضیه آشتی ملی فلسطینی خواهد گذاشت.

وی درباره جنجال رسانه‌ای رژیم صهیونیستی درباره کشتی سلاح‌های جمهوری اسلامی ایران گفت: این بازی از پیش برملا شده از سوی رژیم صهیونیستی است.

الزهار توضیح داد: هدف این بازی ایجاد شکاف بین ایران و مقاومت فلسطینی و اعمال فشار بیش از پیش بر جنبش حماس است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها