امروز : یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 19
۲۰:۳۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67337
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 22
«مایکل مان»، سخنگوی «کاترین اشتون»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اخباری مبنی ...

«مایکل مان»، سخنگوی «کاترین اشتون»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اخباری مبنی بر تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران را تکذیب کرد.

مان گفت: این موضوع در دیدارها و گفت‌وگوها بحث نشد.

پیشتر نیز در پی انتشار اخباری مبنی بر تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران یک منبع مطلع در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر منتشر شده را صحیح ندانست و تصریح کرد: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و اصلا در سفر کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران در این باره بحث نشد.

پس از سفر کاترین اشتون به تهران اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است دفتر اتحادیه اروپا در تهران به زودی تأسیس شود و این دفتر از ابتدای سال آینده کار خود را آغاز کند.

براساس این اخبار، تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران یکی از درخواست‌های اشتون در این سفر بوده است.

کاترین اشتون بعدازظهر شنبه به منظور انجام سفری ۲ روزه وارد تهران شد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز (یکشنبه) ضمن دیدار و گفت‌وگو با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در نشست خبری حضور یافت و پس از آن به دیدار حسن روحانی رئیس جمهور رفت و سپس با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفت‌وگو کرد.

وی همچنین با سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل دیدار و به رایزنی پرداخت.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز نیز در اصفهان به سر می‌برد تا بازدیدی از این شهر به عمل آورد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار