امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67344
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۸
تعداد بازدید: 78
«میرویس میرزاکوال»، سخنگوی والی بادغیس در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل در مورد تهدیدهای امنیتی در ولایت ...

«میرویس میرزاکوال»، سخنگوی والی بادغیس در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل در مورد تهدیدهای امنیتی در ولایت بادغیس در آستانه انتخابات اظهار داشت که 42 مرکز رأی‎‌گیری در این ولایت با تهدیدهای امنیتی مواجه است.

وی افزود: امکان مسدود بودن این مراکز رأی‌گیری در روز برگزاری انتخابات وجود دارد، اما مسئولان امنیتی این ولایت تلاش می‌کنند تا با تامین امنیت آن مناطق، مراکز رای‌گیری بگشایند.

به گفته میرزاکوال، تا چندی پیش هفت مرکز رأی‌گیری دیگر نیز در معرض تهدید قرار داشت، اما با تلاش نیروهای امنیتی تهدیدها از این مراکز رفع شده است.

به گفته سخنگوی والی بادغیس، قرار است 209 مرکز رأی‎‌گیری در این ولایت در روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی گشایش یابند.

وی تاکید کرد که به غیر از 42 مرکز رای‌گیری، در سایر مراکز امنیت کامل برقرار است.

فعالیت 5 تیم انتخاباتی گسترده است

میرزاکوال در ادامه سخنان خود به فعالیت تیم‎های انتخاباتی در ولایت بادغیس اشاره کرد و گفت که پنج تیم انتخاباتی پس از آغاز رقابت‌های انتخاباتی فعالیت خود را در این ولایت بطور گسترده آغاز کرده‌اند و تاکنون نیز ادامه دارد.

به گفته وی، تیم‎های انتخاباتی «عبدالله عبدالله»، «زلمی رسول» و «عبدالرب رسول سیاف» در روز آغاز رقابت‎های انتخاباتی در این ولایت دفاتر خود را ایجاد کردند، اما «اشرف‎غنی احمدزی» و «قطب‎الدین هلال» کاندیداهای دیگر انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در نوبت‌های بعدی به ایجاد دفتر اقدام کردند.

سخنگوی والی بادغیس در ادامه گفت که تاکنون کاندیداهای ریاست جمهوری در این ولایت، حاضر نشده‌اند و همایش بزرگ انتخاباتی نیز نداشته‎اند.

وی تأکید کرد که برخی از همایش‎های کوچک انتخاباتی از سوی هواداران این کاندیداها در این ولایت برگزار شده است.

شرکت شهروندان بادغیس در روند انتخابات گسترده است

سخنگوی والی بادغیس در ادامه گفت که شرکت ساکنان ولایت بادغیس در گرفتن کارت رأی‏‎ و حضور رقابت‎های انتخاباتی نسبت به انتخابات گذشته گسترده است.

وی افزود: آمار مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در این ولایت نشان می‎دهد که ساکنان بادغیس بیشتر از دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری کارت رأی‏‎ دریافت کرده‎اند.

میرزاکوال در ادامه از حضور شهروندان بادغیس برای دریافت کارت رای و شرکت در رقابت‌های انتخاباتی تشکر کرد.

به باور وی، شرکت مردم در انتخابات ضامن شفافیت این روند است حضور مردم در انتخابات از انجام تقلب در این ولایت نیز جلوگیری می‎کند.

بر اساس تقویم از پیش تعیین شده کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی این کشور در 16 فروردین سال آینده برگزار خواهد شد.

ناامنی سرمای هوا و مداخله کشورهای غربی بزرگترین چالش فراروی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شمرده می‎شوند که برخی از مقام‎های این کشور از آن ابراز نگرانی کرده‎اند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار