امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67353
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۹
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط، گزارش‌های اطلاعاتی حاکی از آن است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط، گزارش‌های اطلاعاتی حاکی از آن است که اسرائیل در حال برنامه ریزی برای تاسیس یک «کشور کوچک نیابتی» در جنوب سوریه است.یک گزارش راهبردی فاش کرده است که اسرائیل تلاش دارد تا در جنوب سوریه دخالت کند تا یک دولت نیابتی کوچک را در جنوب این کشور ایجاد و حزب الله را از مرزهای خود در منطقه جولان اشغالی دور کند.

این گزارش تاکید می‌کند که اسرائیل در حال بررسی دخالت در جنوب سوریه است و مبانی راهبردی جدیدی را برای مواجهه با حزب الله در لبنان طراحی کرده است.

این گزارش تصریح کرده است که اسرائیل همزمان با رویارویی با حزب الله، دخالت‌هایش را در جنگ سوریه افزایش داده که می‌توان این اقدامات را در چهارچوب تغییرات سیاست اسرائیل بعد از جنگ 33 روزه با حزب الله تفسیر کرد.

در این گزارش آمده است: هر کسی که جدیدترین شیوهای امنیتی وسیاسی اسرائیل را مورد نظر قرار دهد متوجه می‌شود که ارتش رژیم صهیونسیتی دایره خطوط قرمز خود را وسیعتر کرده است.

بر اساس این گزارش، اطلاعات موثقی از وجود پشتیبانی لجستیلک و هماهنگی‌های عملیاتی بین اسرائیل و معارضان سوری در دو منطقه «درعا» و «قنیطره» وجود دارد.

در همین رابطه گزارش‌های تایید شده‌ای از وجود تماس بین اسرائیل و فرمانده‌هان بلند پایه نظامی معارضان سوری وجود دارد.

این گزارش تاکید دارد که حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به یکی از مواضع حزب الله در جنوب لبنان در جهت تلاش برای جلوگیری از تسلط حزب الله بر کوه‌های بین لبنان و سوریه انجام گرفته است.

«عریب الرنتاوی» مدیر مرکز قدس با اشاره به عیادت بنیامین نتانیاهو از برخی مجروحان گروه‌های مسلح سوری که در اسرائیل مداوا می‌شوند تصریح کرد: «اسرائیل در صدد تشکیل یک دولت کوچک نیابتی در جنوب سوریه است.»

بنیامین نتانیاهو دو روز پیش فاش کرده بود که اسرائیل از زمان آغاز بحران سوریه 1000 نفر از مجروحان گروه‌های مسلح در سوریه را معالجه کرده است.

همچنین ارتش اسرائیل یک بیمارستان میدانی در منطقه اشغالی جولان برای مداوای اولیه افراد مسلح درست کرده است تا بعد از مداوای اولیه برای تکمیل درمان به اسرائیل رفته و سپس به سوریه باز گردند. 
انتهای پیام/ر

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها