امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6737
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 116
عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص دپوی کالاهای اساسی در گمرکات گفت: اصولاً اگر ...

عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص دپوی کالاهای اساسی در گمرکات گفت: اصولاً اگر کالایی همه مراحل فنی را گذرانده باشد و مشکلی به لحاظ ثبت سفارش، بهداشت و قرنطینه و ارز نداشته باشد، نگهداری آن در گمرک معنایی ندارد.

وی افزود: به همه گمرکات کشور بخشنامه کرده‌ایم در خصوص ترخیص کالاهای اساسی سرعت داشته باشند و حتی در خصوص کالاهایی نظیر گندم و جو حمل یکسره صورت می‌گیرد یعنی بلافاصله از کشتی وارد تریلی‌های حمل بار می‌شوند.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی گفت: اگر کالایی در گمرک مانده باشد حتماً مشکل ارزی و مشکل قرنطینه دارد، لذا مشکلات ارزی کالاهای وارداتی ربطی به گمرک دارد.

وی افزود: بعضی از مرزهای جنوبی کشور مانند بندر شهید رجایی، بندر امام خمینی و بندر بوشهر منطقه ویژه اقتصادی محسوب می‌شوند و خارج از تعهدات گمرک است.

معمارنژاد تاکید کرد: به هیچ وجه هیچ کالای اساسی را به دلیل مشکلات گمرکی نگه نمی‌داریم و ممکن است مشکلات بانکی و یا سایر موازین بهداشتی داشته باشند.

بر اساس این گزارش روز گذشته دبیر انجمن صنایع لبنی خبر داد ۱۸ هزار تن کره ۵ ماه است که در گمرک در انتظار ترخیص به سر می‌برند، حال آنکه بازار با کمبود این کالا موجه شده و مشکلات ارزی واردات این محموله‌ها به قوت خود باقی است. دیگر رسانه‌های خبری نیز امروز از دپوی دیگر اقلام و کالاهای اساسی در گمرک خبر داده‌اند.
 

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار