امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67376
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، یحیی نقی‌‌زاده صبح امروز در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، یحیی نقی‌‌زاده صبح امروز در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل که در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: توسعه استان در گرو توسعه صنعت گردشگری و سیاست‌های ملی و استانی نیز مبتنی بر این اصل است.

وی عنوان کرد: اقدامات خوبی در بحث زیرساخت‌ها و تاسیسات نیز انجام شده و تحقق این امر نیاز به همکاری و همدلی در بین تک تک دستگاه‌ها و بخش خصوصی است.

نقی‌زاده درخصوص سفر هیئت گردشگری استان به هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی توریسم ترکیه گفت: آشنایی با آخرین دستاوردها و شیوه‌های توسعه گردشگری از کشورهای پیشرفته بسیار مهم است که این نمایشگاه محلی برای بازدید و آشنا شدن در این زمینه بسیار مفید بود.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: بر اساس مصوبه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی در سال 92 این سفر تصویب شد و افراد در قالب یک هیئت برای بازدید به این نمایشگاه اعزام شدند.

نقی‌زاده با اشاره به اینکه این نمایشگاه از 11 الی 15 بهمن ماه سال جاری برگزار شد، ادامه داد: این نمایشگاه با حضور 4 هزار و 500 نفر مشارکت کننده در 12 سالن برگزار شد که 128 هزار بازدید کننده داشت و یکی از پربازدیدترین نمایشگاه‌ها در سطح جهانی بود.

این مسئول خاطر‌نشان کرد: ترکیه در امر جذب گردشگر بسیار موفق عمل کرده و کارها را بسیار حرفه‌ای انجام می‌دهد و بازدید از این نمایشگاه برای ما بسیار آموزنده بود.

نقی‌زاده با اشاره به اهداف این سفر افزود: آشنا شدن با روش‌های مدرن گردشگری، آشنایی با آخرین اطلاعات فنی و مبادله تور با کشورهای هدف، ارزیابی امکان مبادله توریسم با کشورها و روش‌های سرمایه‌گذاری خارجی از اهداف مهم این سفر بود.

وی تاکید کرد: با توجه به مجاورت استان و دسترسی آسان به ترکیه نباید روابط خود را با ترکیه نادیده بگیریم و باید از تجربیات گردشگری آنها به نحو احسن بهره ببریم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول در پایان سخنان خود اذعان داشت: باید یک برنامه بلند مدت طراحی کنیم و گردشگری را به عنوان یک اصل و هدف در استان در نظر بگیریم.

انتهای پیام/62004/ر40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار