امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67382
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در مراسم افتتاح ساختمان جدید شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) در جنوب تهران (یاخچی‌آباد) که صبح امروز با حضور علی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در مراسم افتتاح ساختمان جدید شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) در جنوب تهران (یاخچی‌آباد) که صبح امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، فیروزآبادی قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از خیرین برگزار شد اظهار داشت: باید به سمتی برویم که سازمان بهزیستی یک سازمان هوشمند بشود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعدد فعالیت‌های سازمان بهزیستی زیاد است باید به گونه ای برنامه‌ریزی کرد که با توجه به کمبود منابع، ریال به ریال آن درست هزینه شود.

وی گفت: با توجه به اینکه منابع سازمان بهزیستی محدود است و فعالیت‌های آن زیاد است باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که بهره‌وری بالاتر رود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تعامل و همکاری خیرین و نیکوکاران اظهار داشت: در چند سال گذشته این بزرگان را وارد سازمان بهزیستی کردیم.

هاشمی گفت: بر اساس آمار در سال جاری بیش از 5 هزار میلیارد تومان برای ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی هزینه شده است که از این رقم یک هزار میلیارد تومان دولت و مابقی را خیرین پرداخته‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: هزینه نگهداری کودکان و شیرخواران ماهیانه یک میلیون و 200 هزار تومان است که از این رقم 200 هزار تومان دولت و مابقی را خیرین پرداخت می‌کنند.

وی گفت: در سالهای گذشته ساخت و احداث 200 هزار واحد مسکونی برای مددجویان در دستور کار سازمان قرار گرفت که علی‌رغم مشکلات بالغ بر 70 هزار واحد مسکونی به مددجویان تحویل شده است که این واحد‌ها مناسب‌سازی شده‌اند.

هاشمی تصریح کرد: از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کارهای خوبی در دو سال گذشته در سازمان بهزیستی صورت گرفته و توانمندسازی جزء ادبیات اصلی سازمان محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بر اساس قانون سازمان‌های حمایتی مکلفند سالانه 10 درصد از مددجویان خود را از چرخه حمایتی خارج کنند که سازمان بهزیستی امسال 13 درصد از جامعه هدف خود را توانمند و به خودکفایی رسانده است.

هاشمی در پایان گفت: در حوزه رفاه اجتماعی اقدامات خوبی از سوی سازمان بهزیستی انجام شده که امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز در این بخش ورود پیدا کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها