امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67390
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 91
عزیزالله افشارزاده امروز در حاشیه آیین درختکاری در حوزه علمیه امام صادق (ع) در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: وظیفه حفظ، حراست و ...

عزیزالله افشارزاده امروز در حاشیه آیین درختکاری در حوزه علمیه امام صادق (ع) در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: وظیفه حفظ، حراست و بهره‎برداری از عرصه‎های منابع طبیعی به عهده سازمان جنگل‎ها، مراتع و آبخیزداری و در استان‎ها به عهده اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است.

وی در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت انفال را بر عهده مقام معظم رهبری دانست و ابراز داشت: حفظ، احیا، توسعه و بهره‎برداری از منابع طبیعی از جمله اهداف این اداره کل در بحث انفال است.

حفاظت از طبیعت اولویت اصلی منابع طبیعی

افشارزاده اولویت اصلی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری را حفاظت از عرصه‎های منابع طبیعی ذکر و تصریح کرد: اواخر سال 85 این اداره کل مستقل و اواسط سال 86 یگان حفاظت آن راه‎اندازی شد.

وی با بیان اینکه با استقرار این یگان از تخریب و تصرف اراضی جلوگیری به عمل آمد، افزود: اما این اداره کل به تنهایی قادر به حفاظت از عرصه‎های منابع طبیعی نیست، بلکه نیازمند همکاری مردم در این زمینه هستیم.

لزوم مشارکت مردم در راستای حفظ انفال

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه جنوب کرمان گفت: با توجه به اینکه قیمت اراضی این منطقه به دلیل قطب کشاورزی بودن آن بالا است، می‎طلبد مردم در راستای حفظ انفال مشارکت و همکاری لازم را با این اداره کل انجام دهند.

راه‎اندازی شماره تلفن 1504 برای حفاظت از منابع طبیعی

افشارزاده شعار امسال هفته منابع طبیعی را «منابع طبیعی با مردم برای مردم» خواند و عنوان کرد: در سال جاری شماره تلفن 1504 به صورت رایگان راه‎اندازی شده است تا مردم در صورت مشاهده هرگونه تعرضی به منابع طبیعی یگان حفاظت را در جریان قرار دهند.

وی اذعان داشت: از ائمه جمعه منطقه جنوب کرمان می‎طلبد در منبرهای خود بحث حفاظت از منابع طبیعی و تصرف اراضی ملی را به مردم یادآور شوند و گوشزد کنند که بهره‎برداری از آن‎ها بدون اذن متولی امر حرام است.

افشارزاده تصرف اراضی ملی را غصب حق 75 میلیون ایرانی ذکر و خاطرنشان کرد: حفظ پوشش گیاهی برای کنترل ریزش‎های جوی از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است و به عنوان یک اصل در تمام برنامه‎های منابع طبیعی تجدید شونده در اولویت قرار دارد.

انتهای پیام/80001/صا30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار