امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۳:۳۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 674
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 413
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با آغاز سال جدید تحصیلی در افغانستان، این نمایشگاه با حضور شخصیتهای علمی، فرهنگی، استادان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با آغاز سال جدید تحصیلی در افغانستان، این نمایشگاه با حضور شخصیتهای علمی، فرهنگی، استادان و دانشجویان دانشگاه کابل، افتتاح شد.

استقبال اساتید و دانشجویان دانشگاه کابل از این نمایشگاه که با حضور بیش از 15 ناشر خصوصی افغانستان از جمله نمایندگی انتشارات «الهدی» بر پا شده است، بسیار چشمگیر بوده است.

این نمایشگاه تا پایان فروردینماه در دانشگاه کابل بر پا است و علاقمندان به کتاب بخصوص دانشجویان میتوانند از آن بازدید به عمل آورند.

در حال حاضر در افغانستان بیش از ده‌ها ناشر خصوصی در کنار چاپخانه دولتی «بیهقی» به چاپ و نشر کتاب مشغول هستند.

وجود ناشران غیر دولتی و چاپ گسترده کتاب در افغانستان و برپایی نمایشگاه‌های کتاب در این کشور در سال‌های اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بوده است و تا کنون چندین نمایشگاه کتاب در کابل و دیگر شهرهای افغانستان، از جمله مزار شریف و هرات بر پا شده است.

سال گذشته نیز ناشران بخش خصوصی افغانستان با همکاری دولت افغانستان و ایران، با بیش از یک هزار عنوان کتاب چاپی و الکترونیکی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کردند که از میان 77 کشور خارجی رتبه اول این نمایشگاه را به دست آورند و «محمدرضا رحیمی» معاون اول رئیس جمهور از ناشران افغانستان تقدیر کرد.

جمهوری اسلامی ایران نیز تا کنون در کنار ناشران افغانستان و دولت این کشور، چندین نمایشگاه کتاب را در شهرهای مختلف این کشور از جمله کابل بر پا کرده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها