امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67407
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عمران خزایی فدافن» جوان مبتکر کاشمری است که موفق شد به منظور کاهش مصرف سوخت و ...

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عمران خزایی فدافن» جوان مبتکر کاشمری است که موفق شد به منظور کاهش مصرف سوخت و افزایش گرمادهی، «پکیج گرمایشی» با کاربرد صنعتی و خانگی اختراع کند.

این پکیج گرمایشی می‌تواند هزینه سوخت و تجهیزات گرمایشی را به یک سوم کاهش دهد.
خزایی در این خصوص به خبرنگار فارس، گفت: ایده اصلی این طرح سه سال پیش در حالی که سرمای بیش از حد فصل زمستان موجب افت فشار گاز در شهرستان ‌شد به ذهنم خطور کرد و به دنبال راهی بودم که مردم کمتر با قطعی گاز روبه‌رو شوند و بدین منظور ایده کلی ساخت پکیج گرمایشی را با همکاری پدر و برادرانم طراحی کردم.

وی افزود: این طرح می‌تواند یک سوله صنعتی را با کمترین تعداد پکیج و مصرف سوخت پایین به خوبی گرم کند و همیشه آب گرم را برای مصرف کنندگان مهیا سازد و مصرف کنندگان هیچ وقت با سردی هوا و یا آب سرد مواجه نشوند. 

این مخترع جوان کاشمری یادآور شد: استفاده از پکیج گرمایشی برای یک زیربنای 200 متری حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان برآورد می‌شود که در مقایسه با هزینه‌ دستگاه‌های مشابه داخلی و خارجی کمتر از یک سوم است.
 به گزارش فارس،‌ عمران خزایی فدافن متولد 1369 و دارای تحصیلات دیپلم است که بیشتر دانش خود را به صورت تجربی و نزد پدرش کسب کرده است .

خزایی که به تازگی دیپلم گرفته است، دو برادر دانش‌آموز خود (مرتضی و محمد) را در این طرح سهیم می‌داند و امیدوار است با حمایت‌ نهادهای ذیربط بتواند اختراع خود را به تولید انبوه برساند.

این اختراع که  مورد تأیید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران قرار گرفته دارای گواهی نامه ثبت اختراع است و دارای قابلیت‌های منحصر به فرد همچون جلوگیری از اتلاف انرژی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها