امروز : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 5
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67420
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، شبه نظامیان طالبان امروز (دوشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کردند که مردم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، شبه نظامیان طالبان امروز (دوشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کردند که مردم افغانستان نبایستی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی سال آینده این کشور شرکت کنند.

طالبان در این اطلاعیه نوشته‌اند که مراکز رأی‎‌گیری، کارمندان و شرکت کنندگان در انتخابات را هدف قرار خواهند داد.

در این اطلاعیه آمده است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان یکی از برنامه‎های شوم کشورهای غربی و آمریکاست و ملت مسلمان افغانستان فریب آن را نخورد بنابراین رأی مردم در سرنوشت انتخابات تأثیری ندارد.

به نوشته اطلاعیه طالبان، آمریکا می‎خواهد کاندیدای مورد نظر خود را در انتخابات سال آینده افغانستان به پیروزی برساند.

در پایان این اطلاعیه آمده است که از سوی رهبری طالبان به تمام نظامیان این گروه امر شده تا با تمام توان برای مختل کردن انتخابات فعالیت کنند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری و شوارهای ولایتی افغانستان در 16 فروردین سال آینده برگزار شود، اما با این وجود ناامنی یکی از چالش‎های فراروی آن شمرده می‎شود.

مقام‎های افغان بارها با تاکید بر تأمین امنیت انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور، گفته‎اند که طالبان توانایی مختل کردن این روند ملی در افغانستان را ندارند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار