امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6744
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 154
محمد حسین برخوردار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص دپو کالاهای اساسی در گمرک اظهارداشت: به نظر ...

محمد حسین برخوردار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص دپو کالاهای اساسی در گمرک اظهارداشت: به نظر می‌رسد دپوی این کالاها به دلیل مشکلات تخصیص ارز باشد.

وی افزود: بانک مرکزی و وزارت صنعت باید هماهنگی لازم را داشته باشند تا کالاهای اساسی که وارد گمرک می‌شوند مشکلی به لحاظ ترخیص نداشته باشند و ارز مورد نیاز آنها و ثبت سفارش، انجام شده باشد.

رئیس مجمع واردات گفت: بنادر جنوبی کشور به دلیل گرمای هوا، مکان مناسبی برای دپوی کالاهای اساسی نیستند و هرچند که کانتینرها یخچال دار است اما دپوی بیش از حد کالای اساسی باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد بانک مرکزی در تامین ارز مرجع برای کالاهای اساسی مشکل داشته باشد و نقل و انتقال پول و همچنین تبدیل سایر ارزها به دلار، مشکلاتی داشته باشد که مربوط به تحریم‌ها است.

بر اساس این گزارش روز گذشته دبیر انجمن صنایع لبنی به فارس خبر داد که ۱۸ هزار تن کره مدت ۵ ماه است که به دلیل عدم تخصیص ارز مرجع در گمرکات مانده است و قرار است امروز بانک مرکزی در این باره به نامه مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت پاسخ دهد. روزنامه‌ها نیز امروز از دپوی کالاها به دلیل مشکلات ارزی در گمرک گزارش داده‌اند.  
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار