امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67442
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فریدون سینیزلی اوغلو» قائم مقام وزیر امور خارجه ترکیه امروز (دوشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فریدون سینیزلی اوغلو» قائم مقام وزیر امور خارجه ترکیه امروز (دوشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روند توسعه روابط دوجانبه و برخی تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

ظریف در این دیدار با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه ایران و ترکیه به عنوان دو کشور بزرگ و موثر، تقویت و گسترش روابط تهران و آنکارا را در راستای منافع و مصالح دو کشور و کل منطقه دانست.

وزیر امور خارجه در این دیدار با ابراز خرسندی از روند جاری روابط دوجانبه فیمابین دو کشور، سفر متقابل مقامات عالی‌رتبه ایران و ترکیه از جمله سفر نخست‌وزیر ترکیه به تهران و توافقات حاصل از آن را نشانگر عزم و اراده راسخ برای بسط و تعمیق این روابط در همه ابعاد توصیف کرد.

وی همچنین بر وجود ظرفیت‌های گسترده برای توسعه و تعمیق این روابط به خصوص در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و همچنین در ابعاد اقتصادی و بازرگانی تاکید کرد.

ظریف همچنین با اشاره به اشتراک دیدگاه‌ها و مواضع همسو و مشترک ایران و ترکیه در خصوص بسیاری از مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، ضرورت بهره‌گیری دو کشور از ظرفیت و نقش خود در راستای کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات در منطقه را یادآور شد.

وزیر امور خارجه همچنین با تشریح روند جاری مذاکرات بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 3+3، بر پیچیدگی و مشکل بودن این روند و در عین حال انتظار پیشبرد مذاکرات در راستای منافع کشورمان تاکید کرد.

فریدون سینیزلی اوغلو قائم مقام وزارت امور خارجه ترکیه نیز با ابراز خرسندی از سفرش به تهران و دیدار و مذاکرات خوب و سازنده خود با همتای ایرانی‌اش، بر اهمیت نقش و جایگاه دو کشور در عرصه منطقه‌ای تاکید و توسعه و تعمیق روابط را در راستای منافع مشترک و نیز ثبات و امنیت منطقه توصیف کرد.

قائم مقام وزارت امور خارجه ترکیه با اشاره به اینکه هرگونه موفقیت و دستاورد ایران را در روند تعاملات بین‌المللی از جمله مذاکرات بین ایران و گروه 3+3 را موفقیت خود می‌دانیم، بر آمادگی آنکارا برای توسعه و گسترش همه جانبه روابط در ابعاد دوجانبه و همچنین همکاری، مشورت و رایزنی مستمر دو کشور بزرگ منطقه برای کمک به حل و فصل مسائل آن تاکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها