امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67452
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش فارس، خبرگزاری عربستان سعودی «واس» با انتشار بیانیه‌ای به نقل از یک مقام مسئول ریاض از سخنان اخیر «نوری المالکی» نخست وزیر عراق ابراز شگفتی ...

به گزارش فارس، خبرگزاری عربستان سعودی «واس» با انتشار بیانیه‌ای به نقل از یک مقام مسئول ریاض از سخنان اخیر «نوری المالکی» نخست وزیر عراق ابراز شگفتی کرد و مواضع این مسئول عراقی را ناشی از دشمنی و غیر مسئولانه توصیف کرد.

نوری المالکی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «فرانس 24» عربستان را به حمایت از تروریسم در کشورش متهم کرده بود.

این منبع مسئول عربستانی گفت: نوری المالکی قبل از هر شخص دیگری مواضع روشن و قاطع پادشاهی عربستان علیه تروریسم را می‌داند. او همچنین به خوبی از تلاش‌های زیاد پادشاهی عربستان در مبارزه با این پدیده در دو سطح بین‌المللی و منطقه‌ای آگاه است.

در این بیانیه همچنین آمده است: شایسته آن بود که نخست وزیر عراق به جای گسیل کردن اتهامات علیه دیگران، در راستای جلوگیری از وضعیت هرج و مرج و خشونتی که عراق را همه روزه در خود فرو می‌برد، اقدامات و سیاست‌های مناسبی را اتخاذ می‌‌کرد.

بیانیه عربستان سعودی در این بیانیه، بدون توجه به رویکرد ریاض در عربستان و حمایت از مخالفان دولت فعلی بغداد، مدعی شد که عامل اصلی بحران فعلی عراق ناشی از رویکرد فرقه‌ای کابینه نوری المالکی و دور ساختن سایر گروه‌های ملت عراق است.

این مسئول عراقی که نامی از او برده نشده است، افزود: روشن است که هدف از مواضع نوری المالکی (در متهم کردن عربستان به حمایت از تروریسم در عراق)، تلاشی در راستای وارونه کردن حقائق و سرزنش دیگران به منظور پوشش نهادن بر ناکامی‌های نخست وزیر کابینه عراق در داخل (کشور) است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار