امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67453
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عمر البشیر رئیس جمهور سودان بر اهتمام کشورش برای بسط کنترل دولت بر همه مناطق و مقابله با ناامنی‌ها ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عمر البشیر رئیس جمهور سودان بر اهتمام کشورش برای بسط کنترل دولت بر همه مناطق و مقابله با ناامنی‌ها تاکید کرد و گفت: خارطوم برای تقویت صلح و ثبات در همه کشور و مقابله با آنچه که در استان‌های دارفور جریان دارد تلاش می کند.

عمر البشیر این اظهارات را در دیدار امروز دوشنبه خود با تجانی سیسی، رئیس منطقه دارفور اعلام کرد.

دکتر سیس گزارشی درباره حوادث اخیر در دو استان دارفور شمالی و دارفور جنوبی و خشونت‌های برخی گروه‌های شورشی و پیامدهای منفی این حملات به عمر البشیر ارائه داد.

السیس خبر داد گروه‌های شورشی به مناطق حسکنیتة، اللعیت، الطویشة، وکلمندو در دارفور شمالی حمله کردند که به آوارگی شمار زیادی از شهروندان و نابودی این مناطق منجر شد.

وی افزود: عمر البشیر در این دیدار تاکید کرد که اقداماتی برای بسط و اعمال حاکمیت دولت بر دارفور اتخاذ می‌شود و هیئتی بلندپایه از دولت سودان به ریاست حسبو محمد عبد الرحمن معاون رئیس جمهور به دارفور سفر می‌کنند.

حسبو محمد عبدالرحمن هم امروز در اظهاراتی تاکید کرد: دولت سودان می‌تواند حاکمیت خود را بر کشور اعلام و عدالت و قانون را در قبال کسانی که در کمین خاک این کشور نشسته‌اند به اجرا بگذارد.

وی حملات شورشیان به شماری از روستاها و شهرهای شمال دارفور را محکوم کرده و گفت: این‌ها حملات وحشیانه‌ای است که مغایر ارزش‌های انسانی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها