امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67462
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «میلوراد پوپواتس» رئیس کمیسون سیاست خارجی پارلمان کرواسی که در راس هیئتی متشکل از نمایندگان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «میلوراد پوپواتس» رئیس کمیسون سیاست خارجی پارلمان کرواسی که در راس هیئتی متشکل از نمایندگان پارلمان جهت دیداری رسمی از جمهوری اسلامی ایران در تهران بسر می‌برد با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و در خصوص مهمترین مسائل روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مذاکره کرد.

در این دیدار معاون اروپا و امریکای وزارت امورخارجه با اشاره به روابط خوب و دوستانه بین دو کشور از تداوم ارتباطات پارلمانی حمایت کرده و آن را زمینه ساز و تسهیل کننده گسترش مناسبات دولت‌های دو کشور دانست.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات فشرده و متعدد با کشورهای 1+5 تصریح کرد که تهران با حسن نیت وارد مذاکرات هسته‌ای شده و قصد دارد با به نتیجه رساندن این مذاکرات فصل جدیدی در روابط با اروپا بگشاید و البته خطوط قرمزی را نیز برای احقاق حقوق ملت ایران قائل است که باید محترم شمرده شود.

مقام کروات نیز با اشاره به مشترکات فرهنگی و روابط دوستانه دو کشور طی سال‌های گذشته از تمایل پارلمان کرواسی به گسترش مناسبات دو جانبه بویژه در زمینه پارلمانی، اقتصادی و علمی خبر داد و تاکید کرد که دولت کرواسی آماده برداشتن گام‌های عملی و گسترش مناسبات با تهران است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌ها و جایگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که نمی‌توان نقش پر رنگ ایران را در حل بحران‌های منطقه خاورمیانه نادیده گرفت و ایران وزنه مهمی در منطقه بشمار می‌رود.

وی حمایت پارلمان و دولت کرواسی را از مذاکرات هسته‌ای اعلام و نسبت به نتیجه بخش بودن گفتگوها اظهار امیدواری کرد.

تبادل نظر در خصوص بحران‌های مهم منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله اوضاع اوکراین، سوریه و بوسنی و هرزه گوین از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها